Dekoracje

5 dekoracji, które odmienią Twoje biuro

dekoracje w biurze

5 dekoracji, które odmienią Twoje biuro

Biuro to miejsce, w którym spędzamy znaczną część swojego życia. Dlatego tak ważne jest, abyśmy czuli się w nim dobrze i komfortowo. Poza podstawowym wyposażeniem, warto zadbać o odpowiednie dodatki, które dopełnią całości wnętrza. Jakie dodatki wybrać do biura? Podpowiadamy w tym wpisie.

Jeśli zadbamy o odpowiednią aranżacje biura, to możemy mieć pewność, że nie tylko nam, ale także innym współpracownikom będzie się dobrze pracowało. Wystrój biura będzie wpływał na kreatywność oraz może przyczynić się do zwiększenia wydajności pracowników. To także wizytówka dla odwiedzających gości oraz klientów. Warto więc pomyśleć o elementach dekoracyjnych i postawić na sprawdzone pomysły.

Jakie dekoracje warto wykorzystać w biurze?

1. Plakaty

Pierwszym pomysłem na dekoracje w biurze są plakaty. Bogaty wybór wzorów, rozmiarów, kształtów i kolorów sprawi, że każdy znajdzie odpowiedni plakat do biurowego wnętrza. Bardzo popularne i pasujące do większości aranżacji są plakaty z geometrycznymi kształtami. Sporą popularnością cieszą się także plakaty z motywacyjnymi napisami, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Do dekoracji biura sprawdzą się także plakaty z motywami roślinnymi, które mogą odwzorowywać widok prawdziwej puszczy lub dżungli.

2. Dekoracje z mchem

Coraz popularniejszym dodatkiem dekoracyjnym w biurze staje się mech chrobotek. To roślina stabilizowana, która posiada wiele pozytywnych właściwości:
– jest hipoalergiczna, czyli będzie bezpieczna dla alergików,
– filtrująca, a więc usuwa toksyny z powietrza,
– uspokajająca, dzięki swojemu zielonemu odcieniowi pozytywnie wpłynie na wzrok oraz wyciszy.

Dekoracje z mchem w roli głównej mogą występować w kilku wersjach:
– w formie drzewa, z dodatkiem drewnianych elementów,
– jako zegar, który jednocześnie będzie pokazywał godzinę,
– z heksagonem, który będzie także elementem dekoracyjnym pod względem wizualnym.

dekoracje z mchem

Decydując się na taką dekorację do biura warto pamiętać, że mech jest bezobsługowy – nie trzeba go podlewać, a miejsce, w którym zostanie zamieszczony powinno być zacienione.

3. Obrazy

Kolejnym dodatkiem do biura będą obrazy. W odróżnieniu od plakatów – obrazy są malowane własnoręcznie lub będą wydrukiem na płótnie konkretnego zdjęcia. Panorama Nowego Jorku, widok na góry lub panoramiczne, spokojne morze – dzięki takim widokom każdy z przyjemnością będzie odwiedzał biuro. Rolą obrazów, jako dekoracji ściennej, jest dopełnienie całości wnętrza. W zależności od wystroju – można wybrać obraz w kolorystyce czarno-białej, sepii lub zdecydować się na intensywne barwy. Abstrakcja także sprawdzi się w tego typu dekoracjach.

4. Panele dekoracyjne

Do biurowego wnętrza można wykorzystać także panele dekoracyjne. Sprawdzą się niemal w każdej przestrzeni. Są miękkie i przyjemne w dotyku, posiadają powłokę antystatyczną oraz poprawiają akustykę wnętrza. Dlatego coraz częściej wykorzystywane są do sal konferencyjnych, w których prowadzimy szkolenia lub prezentacje i chcemy wyciszyć przestrzeń.

Dekoracyjne panele ścienne to także unikalny dodatek aranżacyjny, który doda ciepła i przytulności. Jest dostępny w wielu kształtach, chociaż najczęściej wybierany jest w kształcie heksagonu. Różnorodność barw sprawi, że projektant biura znajdzie odpowiedni wzór i model dla każdej przestrzeni.

5. Półki na drobiazgi

Ostatnim elementem dekoracyjnym biura, pełniącym także praktyczne funkcje, będzie półka na drobiazgi. Z jednej strony możemy zamocować ją na ścianę i wykorzystać wyłącznie do dekoracji. Z drugiej – wykorzystamy jako regał na książki lub czasopisma branżowe, z których będą mogli korzystać inni pracownicy.

Wybór dostępnych wzorów i kolorów półek sprawi, że będzie także niecodziennym elementem designerskim. Jeśli zdecydujemy się na zakup dużej półki to mamy pewność, że zmieszczą się na niej zarówno elementy dekoracyjny, jak np. kwiaty czy wazony, ale także pomieści książki lub inne materiały edukacyjne.

Przeczytaj także: Aranżacja nowoczesnego biura – o czym warto pamiętać?