Dekoracje

Urządzamy pokój dla ucznia

Urządzamy pokój dla ucznia | LosokaWood.com

Wakacje powoli dobiegają końca. To dobry moment, aby po wakacyjnych wojażach, zastanowić się nad przestrzenią dla młodego ucznia. Jak urządzić pokój dla dziecka, które rozpoczyna lub kontynuuje swoją przygodę ze szkołą? O czym warto pamiętać i na jakie elementy w pokoju warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy w tym wpisie.

Pierwsze kroki stawiane przez dziecko w szkole to czas, kiedy zasługuje na wyjątkowo dużo atencji i uwagi ze strony rodziców. Przygotowania do tego najważniejszego, pierwszego dnia, zakup wyprawki szkolnej, wybór tornistra, przyborów, zeszytów, sportowych butów na lekcje WFu – to nie lada wyzwanie. Do tego warto pomyśleć o przemeblowaniu pokoju dziecka. Młody uczeń powinien mieć możliwość swobodnego korzystania z funkcjonalnej przestrzeni, aby nauka przychodziła z łatwością. Jak tego dokonać oraz jak zaaranżować nową przestrzeń w pokoju dziecka?

Jak umeblować pokój dla ucznia?

Pierwszym i najważniejszym krokiem w urządzaniu pokoju dla ucznia jest zmiana aranżacji przestrzeni oraz kupienie kilku nowych mebli. Co powinno znaleźć się w takim pokoju? Przede wszystkim biurko. Od czasu, kiedy Twoje dziecko pójdzie do szkoły, to ono stanie się centrum dowodzenia. Biurko powinno być funkcjonalne, wygodne oraz dobrane do wzrostu dziecka. Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru będzie jego rozmiar – minimalne wymiary to 120×60 cm. Warto zdecydować się na takie, które będzie służyło przez kilka najbliższych lat. W związku z tym wybierz biurko z możliwością regulowania jego wysokości. Gdy Twoje dziecko urośnie, będziesz mieć możliwość zmiany jego wysokości oraz dostosowania go do wzrostu pociechy.

Drugim, najważniejszym elementem wyposażenia pokoju ucznia będzie krzesło. Ergonomiczne, obrotowe, na kółeczkach sprawdzi się idealnie. A na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę wysokość krzesła oraz sprawdzić, do biurek o jakiej wysokości zostało stworzone. Oczywiście będzie wiązało się to także ze wzrostem dziecka. Krzesło powinno mieć możliwość regulacji. Warto zwrócić uwagę na kształt oparcia i wybrać takie, które wymusi na dziecku przybranie zdrowej pozycji siedzącej, zapewniając jednocześnie maksymalny komfort.

Pozostałe wyposażenie pokoju dziecka może pozostać takie, jak dotychczas. Warto zadbać o regał na książki oraz szafkę pod biurkiem, na przybory szkolne. Szafa, łóżko, komoda, półki… a co z dodatkami?

Jakie dekoracje i dodatki do pokoju ucznia?

Nie możemy zapominać o tym, że pokój ucznia to nadal pokój dziecka. Dlatego dodatki i dekoracje powinny być związane z zainteresowaniami i pasjami naszej pociechy. Plakaty, klocki, lalki, pluszaki to tylko kilka najważniejszych elementów wyposażenia. A co z zabawkami edukacyjnymi?

Świetnym pomysłem na edukację jest nauka przez zabawę. Pojawia się coraz więcej zabawek edukacyjnych, które pozwalają na bardziej kreatywne podejście do nauki liczenia, pisania czy poznawania świata. Jednym z pomysłów na dekoracje w pokoju dziecka połączoną z nauką jest drewniana mapa świata dla dzieci. Do wyboru w dwóch wersjach kolorystycznych – niebieskim lub różowym, będzie wyjątkową dekoracją ścienną, a przy okazji świetną możliwością na naukę i poznawanie świata. Mapa posiada zaznaczone i nazwane kontynenty. Do zestawu dołączone są zwierzęta oraz różne środki transportu, które także pozwolą na naukę.

Bardzo ciekawym pomysłem na kreatywne oraz wspólne spędzenie czasu z rodziną są planszówki. Gry planszowe pozwalają dziecku rozwinąć wyobraźnie, pomóc w nauce liczenia oraz czytania. A przy okazji są świetnym pomysłem na wspólny czas z rodzicami. Nie tylko w domu, ale także w czasie wakacji czy ferii zimowych, które często spędzamy na wyjazdach. Zabierz ze sobą kilka gier, aby uatrakcyjnić dziecku czas spędzony poza domem i przy okazji połączyć naukę z zabawą.

Pokój dla ucznia to wyjątkowa przestrzeń, w której nie powinno zabraknąć podstawowych elementów wyposażenia. Dzięki dobrze zagospodarowanej i zaaranżowanej przestrzeni dziecko będzie czuło się komfortowo oraz miało swoje miejsce do nauki. Z drugiej strony nie możemy zapominać o tym, że uczeń jest zawsze naszą pociechą, która ma swoje pasje i zainteresowania. Z racji tego, że jest to nadal dziecko, stwórz mu taką przestrzeń, w której znajdzie się także miejsce na zabawę. Kreatywne zabawki będą doskonałym wsparciem w procesie edukacyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *