Dekoracje

5 rzeczy, które powinny znaleźć się w pokoju każdego podróżnika

5 rzeczy, które powinny znaleźć się w pokoju każdego podróżnika

Każdy podróżnik przywozi ze sobą mnóstwo pamiątek z podróży, które przywołują na myśl szereg pozytywnych wspomnień. Pamiątki wędrują na półkę i stanowią element dekoracyjny podróżniczego mieszkania lub pokoju. Co jeszcze powinno znaleźć się w takim pomieszczeniu, w którym mieszka podróżnik? Odpowiedź w dzisiejszym wpisie.

Podróże są elementem życia każdego z nas. Jedni wyjeżdżają, aby odpocząć od pracy i odetchnąć od obowiązków dnia codziennego. Dla innych podróże są sposobem na życie, a wyjazdy weszły w nawyk. Trudno wyobrazić sobie tygodnia, miesiąca czy roku bez poznawania nowych miejsc. Jednak w dzisiejszych czasach bardzo często pozostały nam tylko podróżnicze wspomnienia i plany na przyszłość… Jak sobie z tym radzić?

Palcem po drewnianej mapie świata

Jednym ze sposobów na podróżowanie we własnej przestrzeni jest zamontowanie drewnianej mapy świata na ścianę 3d, która pozwoli choć na chwilę wrócić wspomnieniami do odbytych wyjazdów i zaplanować kolejne wojaże, które zrealizujesz w przyszłości. Mapa jest bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym, który z pewnością unowocześni wnętrze pokoju lub mieszkania każdego podróżnika. Bez problemu zamontujesz ją sam, korzystając z dołączonych akcesoriów, niezbędnych do montażu. W paczce, poza mapą podzieloną na poszczególne części, dołączony będzie także szablon, dwustronna taśma oraz taśma malarska, centymetr, nożyk techniczny i cały zestaw dodatków, które uatrakcyjnią wygląd mapy. Z mapą na ścianie podróże staną się bliższe i bardziej dostępne, przynajmniej w naszej świadomości.

Zdjęcia z wakacji

Każdy podróżnik przywozi ze sobą setki, jak nie tysiące wykonanych, podczas wakacji, zdjęć. Bardzo często po zgraniu ich na komputer, lądują na dysku zewnętrznych, który chowamy do szafy i zapominamy o nich na długi czas. A gdyby tak udekorować pokój podróżnika zdjęciami z wyjazdów? Wystarczy wybór kilku z nich, wydrukowanie i oprawienie w ramkę, aby uatrakcyjnić wystrój pomieszczenia i zachowanie wakacyjnych wspomnień. Wykonane własnoręcznie zdjęcia, każdego dnia będą przypominać o wyprawach. Zdecydowanie to obowiązkowy must have każdego, podróżniczego pokoju.

Pamiątki z podróży

Kto z nas nie lubi odwiedzać lokalnych targów i kupować drobiazgów, które przywozimy ze sobą z wyjazdów? Obraz, ręcznie rzeźbiona figurka, kubek z namalowanym widokiem czy magnes, który po powrocie przyczepimy na lodówkę lub tablicę magnetyczną. To rzeczy, które kupujemy najczęściej. Tym bardziej podróżnicy uwielbiają zbierać pamiątki, którymi chętniej ozdabiają swoje wnętrza. A gdy nie mamy miejsca w bagażu, przywozimy ze sobą pocztówki lub zakładki do książek, które także są sprawdzonym pomysłem na podróżniczą pamiątkę.

Kuferek z mapami

Każda podróż w nieznane wiąże się z odwiedzeniem informacji turystycznej. To miejsce, w którym nie tylko zaczerpniemy niezbędnej wiedzy o miejscach, które warto odwiedzić, restauracjach, w których warto spróbować lokalnych przysmaków czy poznamy szczegóły komunikacji, którą będziemy poruszać się na miejscu. To także właściwy punkt, w którym otrzymamy bezpłatne mapy oraz foldery, pomagające w dalszym planowaniu. A gdy wrócimy po podróży do mieszkania, otworzymy kuferek podróżniczy, do którego schowamy kolejne wspomnienia w postaci map i innych informacji, które były niezbędne w czasie zwiedzania.

Motywujące podróżnicze napisy

Abyśmy nie zapomnieli o podróżach i zawsze pamiętali o czasie spędzonym podczas wyjazdów, warto zadbać, aby w pokoju pojawiły się motywacyjne, podróżnicze hasła. To właśnie dzięki nim zawsze znajdziemy w sobie posiadali chęć do kolejnej podróży i motywacje, aby na tę podróż poczekać. Takie napisy będą budować naszą świadomość oraz przypominać o tym, że najpiękniejsze wspomnienia przywozimy właśnie z wypraw.

Mimo, że podróżowanie jest obecnie mocno ograniczone, to mieszkając w pokoju czy mieszkaniu urządzonym w podróżniczym klimacie, nie sposób będzie zapomnieć o wyjazdach. Drewniana mapa na ścianę, wydrukowane i oprawione w ramkę zdjęcia z podróży, pamiątki przywiezione z zagranicy czy kuferek z mapami oraz motywacyjne napisy – to wszystko sprawi, że jeszcze bliżej będziesz upragnionego wyjazdu.