Dekoracje

3 pomysły na dekoracje z mchem chrobotkiem w roli głównej

3 pomysły na dekoracje z mchem chrobotkiem | LosokaWood.com

3 pomysły na dekoracje z mchem chrobotkiem w roli głównej

Mech chrobotek to wciąż mało znana roślina, którą można wykorzystać do dekoracji niemal każdego pomieszczenia. Jest ciekawym akcentem, dzięki któremu w łatwy i prosty sposób ożywisz wnętrze. Jakie pomysły na dekoracje z mchem chrobotkiem warto wybrać? Podpowiadamy na blogu.

O tym dlaczego warto zdecydować się na zakup dekoracji z mchem, jakie są naturalne elementy dekoracyjne we wnętrzach oraz w jakich aranżacjach stosuje się mech pisaliśmy we wpisie: Jak wykorzystać naturalne elementy do dekoracji ściany w mieszkaniu? Dzisiaj podpowiemy o tym, jakie dekoracje można wybrać.

3 dekoracje z chrobotkiem w roli głównej

1. Zegar z mchem

Zegar z mchem chrobotkiem to wyjątkowa dekoracja, która sprawdzi się w wielu przestrzeniach. Można ją wykorzystać nie tylko w mieszkaniu, ale także w biurze. Mech, a raczej porost, jest rośliną stabilizowaną, która nie wymaga zbyt dużej uwagi oraz pielęgnacji. Nie trzeba go podlewać oraz nie wymaga kontaktu ze słońcem, dlatego taką dekorację można zawiesić w miejscu oddalonym od okna – nawet w łazience. A dzięki swoim właściwościom higroskopijnym będzie pochłaniał nadmiar wilgoci z powietrza, zapobiegając rozwojowi grzybów i pleśni.

Zegar z mchem, który znajdziesz w sklepie Losokawood jest z drewna brzozowego. Łączy w sobie naturalne, drewniane elementy z rośliną, która wpłynie pozytywnie na powietrze, usuwając z niego toksyny. Średnica zegara jest dostępna w dwóch wersjach do wyboru – 35 lub 45 cm. Znajdziesz osiem wariantów kolorystycznych ramy zegara oraz trzy wersje kolorystycznego samego mchu. Dlatego jesteśmy przekonani, że jeśli ta dekoracja przypadnie Ci do gustu, to wybierzesz odpowiedni kolor oraz wielkość do swojego wnętrza.

drewniany zegar z mchem

2. Heksagon wypełniony mchem chrobotkiem

Drugim przykładem dekoracji, która składa się z mchu jest heksagon na ścianę. Heksagon stał się bardzo popularny i wykorzystuje się go w wielu aranżacjach. Heksagon wypełniony mchem chrobotkiem to modny trend we współczesnym świecie designu. Pasuje do każdego wnętrza, urządzonego w różnych stylach, a jego uniwersalność sprawia, że doda przestrzeni nowoczesności oraz wyjątkowego stylu.

Heksagon z mchem, który znajdziesz w naszym sklepie, dostępny jest w trzech rozmiarach. Osiem kolorów ramki, wykonanej z naturalnego drewna oraz trzy wersje kolorystycznego samego mchu sprawiają, że każdy znajdzie odpowiedni kolor oraz wymiar dekoracji dla siebie. Wzór heksagonu jest tak zaprojektowany, aby tworzyć dowolne kompozycje na ścianie. Sprawdź, czy ta dekoracja będzie pasować również do Twojego wnętrza.

heksagon wypełniony mchem chrobotkiem

3. Drzewko z chrobotkiem

Ostatnią dekoracją z mchem chrobotkiem w roli głównej jest drzewo. Ta dekoracja w sposób naturalny wykorzystuje drewniane elementy, z których został wykonany pień oraz gałęzie, a także łączy w sobie chrobotka, którego użyto do korony drzewa. Intensywna zieleń mchu, zastosowana w tej dekoracji, sprawia, że ożywi wnętrze, będzie działać kojąco oraz relaksująco na oczy. Chrobotek używany w dekoracjach jest barwiony za pomocą naturalnych barwników. Dlatego do wyboru przygotowaliśmy dwie wersje kolorystyczne – drzewko z chrobotkiem w kolorze jasnej zieleni oraz drzewko z chrobotkiem w kolorze ciemnej zieleni.

Mech chrobotek jest rośliną w 100% naturalną, antystatyczną, co oznacza, że nie przyciąga kurzu. Nie trzeba jej podlewać, ani przycinać, a dodatkowo działa dźwiękoszczelnie, wygłuszając przestrzeń. W sklepie Losokawood dostępne są dwa warianty kolorystyczne, jednak wybór średnicy w każdym przypadku jest ogromny. Do tego siedem kolorów drewna do wyboru. Montaż jest bardzo łatwy, ponieważ dekoracja posiada uchwyt do zawieszenia, który znajduje się w tylnej części drzewka. Sprawdź i przekonaj się czy będzie pasować do Twojego wnętrza.

drzewko z chrobotkiem ciemna zieleń

Znasz inne dekoracje z mchem chrobotkiem w roli głównej? Podziel się w komentarzu pod postem.