Ciekawostki

Prezenty inspirowane wnętrzami – co warto kupić do mieszkania?

Prezenty inspirowane wnętrzami – co warto kupić do mieszkania?

Grudzień nieodłącznie kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia. Z jednej strony wybieramy i kupujemy prezenty oraz upominki dla najbliższych, a z drugiej – staramy się zmienić coś we własnym wnętrzu, dekorując je lub zmieniając. Dlatego dzisiaj przychodzimy z podpowiedziami na prezenty inspirowane wnętrzami. Co warto kupić do mieszkania? Sprawdź nasze inspiracje!

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem prezentu do mieszkania dla znajomych lub rodziny, zastanów się, czym interesuje się osoba, którą będziesz obdarowywać. Być może jej wnętrze urządzone jest w jakimś konkretnym stylu. Być może wiesz, czego potrzebuje, albo co sprawi jej ogromną radość. A może chciałbyś odmienić swoje wnętrze i szukasz prezentu dla… siebie? Bez względu na to, którą opcje wybierzesz, sprawdź nasze podpowiedzi na prezenty, które idealnie będą pasować do niemal każdego wnętrza.

5 pomysłów na prezenty do mieszkania

1. Drewniana mapa na ścianę

Pierwszym pomysłem na prezent, który sprawdzi się przede wszystkim w mieszkaniu podróżnika będzie drewniana mapa na ścianę. Mapa będzie nie tylko świetnym pomysłem na prezent dla kogoś, ale także sprawdzi się jako dodatek do własnego wnętrza. Siedemnaście dostępnych wzorów kolorystycznych, trzy różne wielkości mapy, cztery podstawowe wersje językowe do wyboru oraz całe mnóstw dodatków, które uatrakcyjnią wygląd mapy. Drewniana mapa została pokryta impregnatem, który jest bezpieczny dla alergików. A do tego prosty montaż sprawi, że każdy bez problemu będzie w stanie odmienić swoje wnętrze.

drewniana mapa świata na ścianie

Przeczytaj także: 5 pomysłów na prezent dla młodego podróżnika

2. Rośliny doniczkowe

Sprawdzonym i zawsze trafionym pomysłem na prezent do mieszkania będą rośliny doniczkowe. Kto nie lubi, kiedy we wnętrzu jest zielono? Naturalne rośliny będą nie tylko doskonałą ozdobą, ale także skutecznym nawilżaczem oraz oczyszczaczem powietrza. Taki prezent będzie trafiony, ponieważ wpłynie pozytywnie na wnętrze oraz na zdrowie domowników. Pamiętaj jednak, aby przed zakupem konkretnej rośliny upewnić się, czy żaden z domowników nie ma alergii na wybrany kwiat. Lepiej unikać sytuacji, w której prezent stanie się przykrą niespodzianką.

3. Dekoracyjne poszewki na poduszki

Wiele osób, szczególnie kobiet, uwielbia dekorować salon i dostosowywać kolory oraz dodatki do określonej pory roku. Idealnym pomysłem na prezent, który można dowolnie zmieniać, w zależności od miesiąca, są poszewki na poduszki. Warto najpierw upewnić się, czy domownicy, którym chcemy podarować taki prezent, posiadają poduszki w salonie oraz w jakim rozmiarze. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jakiego rozmiaru poszewek szukać oraz czy wystarczą same poszewki, czy warto kupić je razem z poduszkami. Zbliżający się czas Bożego Narodzenia na pewno wpłynie na to, że wiele osób będzie myślało o zmianie dekoracji w salonie na bardziej świąteczną. Dlaczego by więc nie zmienić także poduszek?

4. Kawiarka

Miłośnicy kawy będzie zachwyceni naszym kolejnym pomysłem na prezent do mieszkania. Nic tak nie działa pozytywnie oraz pobudzająco na początek nowego dnia, jak kawa. A najlepsza kawa jest nie tylko z ekspresu, ale także z… kawiarki. Taka propozycja sprawdzi się idealnie, wśród miłośników małej czarnej. Wybór kawiarki będzie uzależniony od tego, jaki rodzaj kuchenki posiada osoba, której planujemy wręczyć taki prezent. Bez tej wiedzy może okazać się, że niespodzianka nie będzie trafionym pomysłem. Bowiem kawiarka do zaparzania kawy może być inna na kuchenkę gazową, elektryczną czy indukcyjną.

5. Dekoracyjne podkładki pod kubki

Podkładki pod kubki to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia każdego mieszkania. Każdy, kto posiada szklany stół, wie jak ważne jest, aby go nie uszkodzić od gorących napojów. Jeśli korzystasz wyłącznie z kubków, które nie posiadają podstawek to podkładki będą doskonałym pomysłem na prezent dla Ciebie. Szczególnie, kiedy poza funkcją praktyczną, będą także pełniły funkcje dekoracyjne. Podkładki mogą być w wielu kolorach oraz wzorach. Do wyboru jest także sam materiał, z którego zostały wykonane. Dlatego zanim zdecydujesz się na ich zakup na prezent dla kogoś bliskiego, sprawdź, jakie podkładki będą najbardziej pasować do wnętrza osoby obdarowywanej.

Pomysłów na prezent inspirowany wnętrzem jest całe mnóstwo. Wszystko zależy od tego, komu planujesz zrobić prezent lub czego najbardziej potrzebujesz do własnego mieszkania. Wybraliśmy tylko 5 najciekawszych, naszym zdaniem, propozycji, ale ostateczna decyzja będzie należała do Ciebie. Co sprezentujesz swojemu mieszkaniu?