Bez kategorii

Idealny prezent dla podróżnika, czyli jaki? Oto 3 sprawdzone pomysły!

Prezent dla podróżnika

Idealny prezent dla podróżnika, czyli jaki? Oto 3 sprawdzone pomysły!

Bliskie i dalekie wyjazdy stały się bardzo popularne, a chęć odkrywania zakątków Polski oraz świata mamy we krwi. Kto z nas nie zna chociaż jednej osoby, która uwielbia podróżować? Jeśli właśnie zacząłeś się zastanawiać nad znajomymi podróżnikami, ten wpis jest dla ciebie! Sprawdź, jaki prezent będzie idealny dla osoby kochającej podróże.

Wybór prezentu dla podróżnika wcale nie jest łatwym zadaniem. Ilość gadżetów oraz akcesoriów podróżniczych jest ogromna, dlatego warto najpierw sprawdzić potrzeby osoby, którą planujesz obdarować. Z pomocą przychodzi nasza lista sprawdzonych 3 pomysłów na prezent dla podróżnika, którą możesz wykorzystać zarówno z okazji urodzin, świąt, rocznic czy innych ważnych wydarzeń w podróżniczym życiu. Jakie to są pomysły? Oto one!

Podróżnicze książki

Na pierwszy ogień – podróżnicze książki. Który podróżnik nie uwielbia czytać lektur związanych z danych krajem lub miejscem, do którego planuje kolejną wyprawę? Wśród książek, które zawsze są doskonałym pomysłem na prezent, można wyróżnić dwa rodzaje.

Z jednej strony będą to przewodniki. Większość osób, które wyjeżdżają, uwielbiają mieć ze sobą przewodnik książkowy, z którego można w każdej chwili skorzystać, aby zaczerpnąć informacji lub dowiedzieć się nieco więcej o odwiedzanym miejscu. To także kopalnia wiedzy związana z tym co warto zobaczyć w danym mieście, jakie restauracje lub kawiarnie są godne polecenia, jakie są zwyczaje lub tradycje panujące w konkretnym kraju, godziny otwarcia restauracji czy sklepów (czasami można się zaskoczyć, np. w krajach południowej Europy) czy lokalne święta, w których warto uczestniczyć.

Z drugiej strony, kiedy myślisz o książce dla podróżnika, to nie zapomnij o podróżniczych powieściach czy reportażach. Podróżnicy z krwi i kości często chętnie dzielą się swoimi przeżyciami oraz relacjami z podróży pisząc i tworząc publikacje w postaci książek, które są wzbogacone zdjęciami. To doskonały sposób na poznanie danego miejsca i znalezienie się jeszcze bliżej wymarzonej podróży.

Mapa świata 3D

Drugim pomysłem na idealny prezent dla podróżnika będzie drewniana mapa świata na ścianę. Sprawdzi się przede wszystkim z okazji urodzin lub urządzania podróżniczego mieszkania. Wybór dostępnych wzorów i kolorów jest duży, a mapę można powiesić w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Dzięki niej każdy podróżnik będzie wracał wspomnieniami do odwiedzonych krajów.
Mapa świata do zawieszenia w pokoju
Mapa posiada nie tylko siedem kontynentów, ale także mnóstwo wysp i wysepek oraz nazwy krajów, a także stolic. Dodatkowo do mapy dołączony jest zestaw drewnianych dodatków, którymi uatrakcyjnisz jej wygląd. A nie lada gratką będą pinezki! To właśnie nimi każdy podróżnik będzie miał okazję oznaczyć miejsca oraz kraje, które odwiedził i miał okazję poznać. Pinezkami można zaznaczać także podróżnicze plany i marzenia, które warto zrealizować w przyszłości.

Jeśli nie chciałbyś zostawić podróżnika samego z montażem mapy – możecie zamontować ją razem! To świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu, który na pewno będzie pełen zabawy i frajdy. W końcu najlepszym prezentem będzie nie tylko sama rzecz, ale przede wszystkim wspólnie spędzone chwile.

Wspólny wyjazd

A gdyby tak bilet lotniczy wybranej linii lotniczej na określoną kwotę? Albo zaplanowanie wspólnego wyjazdu w zakątek Polski, którego obdarowywany do tej pory nie miał okazji odwiedzić? Który podróżnik nie ucieszyłby się z takiego prezentu? Wspólnie spędzony weekend lub wakacje mogą być prezentem samą w sobie, a gdy dochodzi do tego jeszcze element zaskoczenia związany z wyborem miejsca pobytu, to niespodzianka będzie podwójna!

Wybierz takie miejsce, o którym od dawna marzył i wspominał podróżnik. Jeśli znasz go dobrze to na pewno wiesz, czy lepiej będzie się czuł w górach, nad morzem, czy w cichy i ustronnym miejscu nad jeziorem. Zaplanuj budżet, zbierz ekipę, zorganizuj atrakcje na miejscu i ruszajcie w drogę! Wspólne odkrywanie, poznawanie i eksplorowanie nieodkrytych dotąd lądów także będą niezapomnianym prezentem, który będziecie wspominać przez długie lata. A w kolejnym roku zaznaczycie to miejsce na drewnianej mapie, która być może pojawi się na ścianie w mieszkaniu podróżnika.