Dekoracje

Jak podróżować bez wychodzenia z domu? Oto sprawdzone sposoby!

Podróże z domu

Jak podróżować bez wychodzenia z domu? Oto sprawdzone sposoby!

Podróże kształcą! Kto z nas nie słyszał kiedyś tego zdania? Jedną z fundamentalnych zasad podróżowania jest poznawanie otaczającego nas świata. Doświadczanie, odkrywanie, smakowanie – to wszystko jest możliwe, gdy jesteś w podróży. A co zrobić, gdy podróżowanie jest ograniczone? Jak podróżować bez wychodzenia z domu?

Polacy podróżowanie mają we krwi. Gdziekolwiek nie polecisz za granicę, wszędzie da się usłyszeć polskie głosy. Jesteśmy społeczeństwem chętnie wyjeżdżającym i odkrywającym nieznane miejsca. W czasach, gdy swoboda przemieszczania się nie była ograniczona, chętnie wyjeżdżaliśmy za granicę. W poszukiwaniu słońca i ciepła, z potrzeby poznawania nowych kultur, zwyczajów oraz tradycji, z chęci doskonalenia znajomości języka obcego lub z miłości do smakowania innych potraw pochodzących z najróżniejszych zakątków świata. Jak radzić się z podróżami, kiedy każdy wyjazd kojarzy się z niepewnością i stresem?

Palcem po mapie…

Gdy nie masz możliwości wyjechania w prawdziwą podróż, zafunduje sobie wycieczkę we własnym mieszkaniu. Pierwszym sposobem na podróżowanie bez wychodzenia z domu jest mapa świata na ścianę 3D. To świetny i sprawdzony pomysł na odkrywanie świata w nieco inny sposób. Taka mapa będzie doskonałym narzędziem, dzięki któremu poznasz bliżej kształty poszczególnych krajów, wysp czy kontynentów. Jeśli wybierzesz drewnianą mapę świata ze stolicami to będziesz mógł przypomnieć sobie nazwy stolic poszczególnych państw oraz szlifować wiedzę każdego dnia. Dzięki temu zaskoczysz znajomych oraz rodzinę wiedzą i znajomością stolic nawet najodleglejszych zakątków świata.

Drewniana mapa na ścianę

Montaż mapy to doskonały moment, aby poznać kształty, szczególnie wysp. Do zestawu dołączonych jest osobno ok. 50 wysp i wysepek, których odnalezienie na szablonie niekiedy będzie stanowić nie lada wyzwanie! Ale to właśnie dzięki temu przyjrzysz się im bliżej i zapragniesz wiedzieć o nich więcej. Szczególnie kiedy będziesz montował określoną wyspę w danym miejscu, a nie będziesz pamiętał jak ta wyspa się nazywa. Czyż to nie jest świetna zabawa połączona z nauką i niesamowitą lekcją geografii?

Przywoływanie wspomnień z podróży

Nieodłącznym elementem podróżowania jest fotografowanie. Kto z nas pojechał na wakacje i nie przywiózł z nich setek albo nawet tysięcy zdjęć? Chyba nie ma takiej osoby… W podróży, kiedy zachwyca nas wszystko dookoła, chcemy zachować te widoki na dłużej. Dlatego z pomocą przychodzi telefon lub aparat fotograficzny, którym zatrzymujemy wspomnienia.

Gdy nie mamy możliwości wyjechania w podróż, warto znaleźć czas na przejrzenie zdjęć z odbytych podróż oraz dokonanie selekcji i wybór najciekawszych ujęć. Co z nimi później zrobimy, zależy tylko od nas. Z jednej strony możemy stworzyć podróżniczą fotoksiążkę, czyli formę albumu ze zdjęciami, które sami ułożymy w dowolnej kolejności oraz ilości na jednej stronie. Z drugiej strony, możemy wywołać zdjęcia u fotografa, kupić do nich ramki i stworzyć własną galerię zdjęć. Jeśli mamy mapę świata na ścianie to wystarczy dołączyć do niej po jednym zdjęciu z miejsca, które odwiedziliśmy, przymocowując je za pomocą pinezek, aby powstał wspaniały i unikalny efekt.

Zaopatrz biblioteczkę w podróżniczą lekturę

Książki podróżnicze od lat cieszą się ogromną popularnością. Uchwycony świat przez innych podróżników i zatrzymany w określonej ilości stron ze starannie dobranymi zdjęciami to kolejny sprawdzony sposób na podróżowanie we własnych czterech ścianach. Do tego kubek gorącej herbaty lub czekolady, koc i wyobraźnia, która pomoże zobrazować świat, widziany oczami autora książki.

Zakup książek podróżniczych to świetny sposób na pogłębienie wiedzy o danym miejscu lub kraju, poznawanie lokalnych tradycji i zwyczajów oraz odkrywanie kulinarnych smaków, o których podróżniczy często piszą. To także spora dawka wiedzy o historii, kulturze czy miejscach znajdujących się poza utartym szlakiem. A gdy odłożysz skończoną książkę na półkę, zapragniesz jeszcze bardziej zobaczyć ten świat na własne oczy i doświadczyć na własnej skórze. Podróżnicze lektury to kompendium wiedzy, które warto znać lub utrwalać.

Sposobów na podróżowanie bez wychodzenia z domu jest wiele. Poza opisanymi, możesz także czytać podróżnicze blogi lub oglądać vlogi, dzięki którym zobaczysz świat na własne oczy, tyle że z poziomu monitora komputera czy telewizora. Innym sposobem będzie wykorzystanie czasu na naukę języków obcych. Jeśli codziennie poświęcisz 15 minut na naukę języka, to po kilku miesiącach, gdy wyjedziesz do danego kraju, zobaczysz jak było to pomocne. Efekt może być zaskakujący!