Dekoracje

Jak zaplanować weekendowy wyjazd w Polskę?

podroz po polsce

Jak zaplanować weekendowy wyjazd w Polskę?

Weekendowe wypady sprawdzają się o każdej porze roku. W piątkowe popołudnie wsiadamy do samochodu lub pociągu, aby odkryć nowe miejsce w Polsce. Jak zaplanować weekendowy wypad i jak go zorganizować? Przeczytaj w dzisiejszym wpisie.

Dla niektórych weekend to czas, który można poświęcić na porządkowaniu spraw, których nie udało się załatwić w tygodniu. Najczęściej spędzamy go na zakupach, robieniu domowych porządków, a popołudnia – w gronie najbliższych. Są jednak tacy, którzy weekendy najchętniej spędzają poza domem, korzystając z uroków Polski. Odkrywają miejsca, których do tej pory nie znali. Zwiedzają, smakują lokalnej kuchni, poznają nowe miejsca i doświadczają czegoś niezwykłego. To, w jaki sposób spędzasz wolny weekend zależy tylko od ciebie. My tylko podpowiadamy, jak można go spędzić i zorganizować inaczej!

Weekendowy wypad w Polskę – planowanie

Planowanie weekendowego wypadu w Polskę warto rozpocząć kilka dni wcześniej. Jest to ważne szczególnie w sezonie wakacyjnym, kiedy możesz mieć problem z rezerwacją około weekendowych pobytów w hotelach lub innych obiektach noclegowych.

Podczas planowania wyjazdu w Polskę warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami:
– gdzie chce pojechać,
– jak daleko jest miejsce, które chce odwiedzić,
– z kim planuje wyjazd,
– jakim środkiem lokomocji chce się tam dostać,
– co chciałbym zobaczyć,
– jakie miejsca warto odwiedzić,
– na czym najbardziej mi zależy,
– gdzie chce się zatrzymać na nocleg.

Gdy spiszesz odpowiedzi na powyższe pytania, łatwiej będzie ci zaplanować weekendowy wyjazd. Planowanie jest bardzo ważne, a określenie lokalizacji oraz środka transportu pomoże ci znaleźć odpowiednią destynację.

drewniana mapa polski

Weekendowy wypad w Polskę – organizacja

Po etapie planowanie, przyszedł czas na organizację. Gdy już wybrałeś kierunek i wiesz, gdzie chciałbyś pojechać na weekend w Polskę – zorganizuj niezbędne zakwaterowanie oraz atrakcje na miejscu. W tym celu warto znaleźć taki nocleg, na jakim ci zależy. Wybór obiektów noclegowych w Polsce jest bardzo duża. Hotel, agroturystyka czy kwatera prywatna? Które miejsce najbardziej ci odpowiada? Sprawdź bazę hotelową kilka dni przed podróż i zarezerwuj miejsce dla siebie.

Myśląc o organizacji warto przejrzeć dostępne atrakcje w okolicy. Oto krótka check-lista tego, co warto sprawdzić:
– jakimi zabytkami najbardziej jesteś zainteresowany,
– czy otwarte są muzea, które chcesz odwiedzić,
– czy interesuje cię historia danego miejsca lub regionu,
– jeśli tak, to gdzie dowiesz się o niej najwięcej,
– jeśli planujesz wyjazd z dzieckiem, to jakie atrakcje znajdziesz dla dzieci,
– a jeśli organizujesz wypad na łono natury to czy dostępne są np. trasy rowerowe,
– jeśli myślisz o wyjeździe w góry, to którymi szlakami chcesz wędrować,
– a jeśli jedziesz nad morze to być może warto sprawdzić mniej popularne plaże w okolicy.

Kolejną kwestią podczas organizacji wyjazdu jest sprawdzenie lokalnej kuchni. Czy miejsce, w którym śpisz posiada restaurację i oferuje np. śniadania? Jeśli nie to czy w najbliższej okolicy będą dostępne restaurację serwujące śniadania. A może sam będziesz mógł je przygotować w miejscu noclegowym? Warto sprawdzić te kwestie.

Smakowanie i próbowanie lokalnej kuchni to także dla wielu atrakcja. Warto zrobić solidne rozeznanie, gdzie warto zjeść oraz co można spróbować w danym regionie Polski. Każde województwo ma swoje przysmaki, których koniecznie trzeba spróbować. Babka ziemniaczana na Podlasiu, knedle na Śląsku, a może pyry z gzikiem w Wielkopolsce? Sprawdź, które lokale mają najwyższe noty i smakuj lokalnych potraw.

Weekendowy wypad w Polskę – wspomnienia

Z każdego weekendowego wyjazdu w Polskę przywieziemy ze sobą wspomnienia. Mniejsze lub większe, ale zawsze coś zostanie w naszej pamięci. Takie wspomnienia warto pielęgnować. W jaki sposób?

Naszą propozycją jest zamontowanie na ścianę drewnianej mapy Polski i zaznaczanie na niej, za pomocą pinezek, miejsc, które odwiedziliśmy. Czyż nie jest to świetny pomysł na odhaczanie miast i regionów, w których byliśmy? Dzięki mapie, planując kolejne podróże możesz wybierać te miejsca, do których jeszcze nie dojechałeś. Będzie to wspaniała pamiątka, która każdego dnia przypomni o weekendowych wyjazdach i zachęci do dalszego odkrywania uroków naszego kraju.