Dekoracje

Wakacje w biurze? To możliwe!

wakacje w biurze

Wakacje w biurze? To możliwe!

Wakacje to czas, który najchętniej i najczęściej spędzamy na urlopie. Jednak ilość dni wolnych od pracy jest ograniczona, a urlop zawsze tak szybko mija. Jak zatrzymać wakacje na dłużej i przenieść je do biura? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Gdy już wracamy z wakacyjnego wypoczynku, często zaczynamy tęsknić za urlopem. Wspominamy błogie lenistwo, które nam towarzyszyło podczas dni spędzonych na plaży. Poranne pobudki bez ustawionego budzika, beztroskie spacery brzegiem morza czy górskimi szlakami, długie wieczory z ulubioną książką. Po tygodniowym lub dwutygodniowym wypoczynku próbujemy na nowo odnaleźć się w zawodowym świecie.

Naładowane baterie często w tym pomagają. Jednak z biegiem czasu ich poziom spada, a wtedy próbujemy na nowo złapać rytm i równowagę pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym. Gdy urlop się skończy i wracamy do codziennych obowiązków, możemy zachować smak i zapach lata na dłużej oraz przenieść go do biura. Jak to zrobić?

1. Zainspiruj się wakacyjnymi dodatkami

Podczas urlopu spędzonego w gronie rodziny czy przyjaciół, często wykonujemy mnóstwo zdjęć. To doskonałe wspomnienia z wakacji! Po powrocie z wakacyjnych wojaży warto kilka najciekawszych ujęć wydrukować, włożyć w ramkę i… postawić na biurku w pracy. Dzięki temu codziennie, o każdej porze dnia, przypomnisz sobie wakacyjny czas i urlop spędzony w pięknym miejscu. Nabierzesz motywacji do działania i przypomnisz sobie, że to właśnie dzięki pracy możesz realizować podróżnicze marzenia.

Innym pomysłem na podróżniczy dodatek w biurze, który zachowa wspomnienia z wakacji, będzie mapa świata na ścianę. Dzięki wyjątkowej dekoracji, każdego dnia będziesz wracał pamięcią do czasu spędzonego na urlopie. A gdy będą zbliżały się kolejne wakacje – mapa pomoże ci zaplanować wypoczynek. Dzięki dołączonym do mapy pinezkom możesz, wspólnie w gronie współpracowników, zaznaczyć na niej miejsca, które odwiedziłeś w czasie ostatniego urlopu.

drewniana mapa świata na ścianę

Wiosna oraz lato to czas, kiedy wiele roślin budzi się do życia. Jeśli w biurowej przestrzeni posiadasz niezagospodarowaną przestrzeń – przeznacz ją na stworzenie własnej dżungli. Wyjazd do tropików z soczyście zieloną roślinnością oraz całą feerią kolorowych kwiatów? Stwórz egzotykę w miejscu pracy! Rośliny nie tylko produkują tlen, ale także pomagają zbudować wyjątkowy mikroklimat, który przyczyni się do lepszych efektów.

2. Smakuj lato

Okres wiosenno-letni charakteryzuje się wysypem sezonowych owoców i warzyw. To dobry czas, aby chcąc zachować smaki lata na dłużej, zmienić nieco swoją dietę i żywieniowe przyzwyczajenia. Czas na owoce i warzywa jest właśnie teraz! Dlatego dobrze go wykorzystaj.

Zamiast kanapek na śniadanie – przygotuj pyszną owsiankę z truskawkami, malinami czy borówkami. Na drugie śniadanie – soczysty arbuz rodem z Turcji, którym nie tylko przywołasz wspomnienia z wakacji, ale także zaspokoisz pragnienie. Na obiad – wyjątkowa sałatka grecka przygotowana wyłącznie ze świeżych warzyw, doprawiona sosem winegret. A na kolacje – melon w otoczeniu szynki parmeńskiej – pyszna przekąska prosto z Hiszpanii. Pomiędzy jednym spotkaniem na drugim – przerwa na przekąski w postaci oliwek z Chorwacji lub typowo włoskiej bruschetcie z pomidorami.

Czy smakami z lokalnych kuchni można przywołać wspomnienia z wakacji? Zdecydowanie tak!

3. Złap balans

Równowaga jest potrzebna każdemu do prawidłowego funkcjonowania. Gdy mamy za dużo pracy, to zaczynamy odczuwać zmęczenie, a z biegiem czasu – także wypalenie zawodowe. A od tego krótka droga do znienawidzenia pracy, którą wykonujemy…

Dlatego tak ważne jest zachowanie balansu w życiu. Wakacje są doskonałym momentem na wyjazd z dala od miejsca pracy, dzięki któremu nabierzesz nowego „wiatru w żagle”. Złapiesz oddech, oderwiesz się od codziennych obowiązków. Nabierzesz dystansu do wielu zawodowych spraw, odpoczniesz od współpracowników oraz szefa. Tym razem nie proponujemy przeniesienia wakacji do biura, a przeniesienia się w malownicze miejsce, które choć na chwilę pozwoli o biurze zapomnieć.