Dekoracje

Pusta ściana w domowym biurze? Sprawdź jak ją zapełnić!

Domowe biuro to miejsce, które coraz częściej gości w naszych przestrzeniach. Praca zdalna lub hybrydowa spowodowała, że wielu z nas musiało odnaleźć się w nowej codzienności. Gdy już została znaleziona i wydzielona przestrzeń to jak zagospodarować to miejsce? Czy pusta ściana w domowym biurze musi być szara i smutna? Sprawdzamy w tym wpisie.

Praca zdalna stała się dla wielu z nas codziennością. Coraz częściej praktykowany home office sprawił, że musieliśmy przeorganizować przestrzeń w domu i znaleźć miejsce na domowe biuro. Efektywna praca wymaga samodyscypliny oraz doskonałej organizacji czasu. Jak stanąć na wysokości zadania i cieszyć się pracą w domowym zaciszu? Udana aranżacja przestrzeni biurowej to podstawa do wydajnej i produktywnej pracy. Sprawdźmy zatem, jak zorganizować takie miejsce do zawodowych obowiązków.

Must have w domowym biurze

Poradników na temat tego, jak urządzić domowe biuro jest całe mnóstwo. Dlatego skupimy się tylko na najważniejszych elementach wyposażenia takiej przestrzeni. Jeśli dysponujesz wolnym pokojem, który w całości możesz przekształcić w domowe biuro to… jesteś szczęściarzem! Kilka dodatkowych metrów kwadratowych, zamykanych i odizolowanych od reszty mieszkania, to bardzo cenna przestrzeń, w której możesz wykonywać tylko zadania służbowe.

Najważniejszym i centralnym punktem domowego biura będzie biurko. Wielkość, wysokość oraz kolor zależy od indywidualnych preferencji oraz potrzeb. Wiele osób pracując zdalnie korzysta z drugiego monitora, dlatego planując zakup biurka, zastanów się czy także będzie Tobie potrzebny. Jeśli tak, biurko nie może być zbyt małe. Skoro biurko to i krzesło. Ergonomiczne, wygodne i takie, które sprawi, że siedzenie na nim będzie nie tylko komfortowe, ale także funkcjonalne. Do tego zestawu warto dołączyć mały stolik pod biurkiem z miejscem na najpotrzebniejsze dokumenty lub drukarkę. Chcąc zamknąć przestrzeń wokół biurka, warto zamontować tablicę korkową lub półkę nad nim, aby wszystko, co najważniejsze mieć pod ręką.

Bardzo ważnym elementem biurowej przestrzeni jest oświetlenie. Znalezienie miejsca blisko źródła światła dziennego będzie idealnym wyborem miejsca na biurko. Jeśli większość pracy wykonujesz przy komputerze, zwróć uwagę czy podczas pisania lub robienia notatek nie zasłaniasz sobie dłonią źródła światła. Jeśli jesteś praworęczny, biurko postaraj się postawić do okna lewym bokiem. Jeżeli piszesz lewą ręką, postaw mebel do okna prawym bokiem. Dodatkowym ważnym elementem w tym zakresie będzie lampka biurkowa o regulowanym ramieniu oraz kącie nachylenia.  

Tutaj przeczytasz więcej o tym, jak urządzić biuro w nowoczesnym klimacie

Jak urządzić biuro w nowoczesnym klimacie? | LosokaWood.com

Pusta ściana w domowym biurze – jak ją zagospodarować?

Poza meblami bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego pomieszczenia w domu jest jego dekoracja. Biuro, mimo że kojarzy się z zawodowymi obowiązkami, warto także ozdobić. Wybierz takie elementy dekoracyjne, które sprawdzą się na pustej ścianie.

Drewno pasuje do wielu aranżacji wnętrz oraz do różnych styli architektonicznych. W zależności od wielkości wolnej przestrzeni jaką dysponujesz, możesz wybrać spośród kilku elementów dekoracyjnych. Drewniana mapa świata na ścianę lub mapa Polski 3D to wyjątkowy pomysł na dekoracje ścienną. Przykuje uwagę oraz wzrok każdego, kto zdecyduje się odwiedzić Cię w zawodowej enklawie.

Innym pomysłem na dekorację pustej ściany w domowym biurze będzie drewniany obraz. Wzorów do wyboru jest bardzo dużo, dlatego niekiedy problemem może być zdecydowanie się tylko na jeden z nich. Nowoczesne wzory będą nawiązywać do pasji i zainteresowań, a roślinne lub morskie motywy dadzą namiastkę poczucia się bliżej natury.

Jednak jeśli prawdziwej natury w domowym biurze Ci mało to, poza tradycyjnym roślinami, polecamy także wybrać dekoracje z mchem chrobotkiem. Dostępne w kilku wersjach, w formie zegara, z drewnianą dekoracją symbolizującą drzewo czy w połączeniu z heksagonem lub drewnianą mapą świata. Każdy wybór będzie dobrym pomysłem, ponieważ mech jest rośliną stabilizowaną co oznacza, że nie wymaga pielęgnacji czy podlewania. Posiada sporo właściwości korzystnych dla człowieka, np. jest naturalnym filtrem powietrza – oczyszcza je z toksyn oraz cząstek kurzu, a sam jest hipoalergiczny i nie uczula.

To, w jaki sposób urządzisz domowe biuro zależy tylko od Ciebie, Twoich preferencji oraz możliwości aranżacyjnych. Bez względu na to jaką ilością przestrzeni dysponujesz, warto rozważyć zakup nie tylko najpotrzebniejszych mebli, ale także dodatków dekoracyjnych, którymi ozdobisz biurową przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *