Ciekawostki

5 wyjątkowych miejsc do odwiedzenia w Europie

5 wyjątkowych miejsc do odwiedzenia w Europie | LosokaWood.com

Zbliżająca się wiosna jest zapowiedzią coraz dłuższych i słonecznych dni. A te bardzo często zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu. Jednym z ulubionych form spędzania czasu wolnego są podróże w nieznane. Jakie miejsca warto odwiedzić w Europie tej wiosny? Sprawdzamy 5 wyjątkowych miejsc do odwiedzenia w Europie z naszą drewnianą mapą świata na ścianę.

O tym, że podróże kształcą wie każdy z nas. Doświadczanie, poznawanie i smakowanie miejsc, które odwiedzamy jest jednym ze sposobów na odkrywanie otaczającego nas świata. Wiosna coraz bardziej zachęca do wyjazdów, a w ich planowaniu pomaga nasza drewniana mapa świata na ścianę. Dzięki dołączonym do zestawu pinezkom możesz oznaczać miejsca, w których byłeś i planować eksplorację tych, które znajdują się na Twojej bucket list. A jakie miejsca warto odwiedzić tej wiosny w Europie?

5 wyjątkowych miejsc do odwiedzenia w Europie

Madera – wyspa wiecznej wiosny

Skoro mowa o wiośnie to warto zaplanować podróż na wyspę wiecznej wiosny – Maderę. Ta portugalska wyspa położona na Oceanie Atlantyckim, zachwyca różnorodnością egzotycznych roślin, górskimi widokami zachęcającymi do trekkingów oraz pysznym jedzeniem. Madera to wyspa zupełnie nieprzewidywalna, mająca do zaoferowania więcej niż można by się spodziewać. Od pikujących ku niebu szczytów, przez dzikie wodospady, leniwe lewady, zielone łąki w sercu dżungli, aż po szalone fale oceanu. Kto był, ten wie. A kto nie był – koniecznie powinien przekonać na własne oczy! Do tego jeszcze jedna atrakcja… jedno z najniebezpieczniejszych lotnisk na świecie. Odważysz się, żeby sprawdzić, jak wygląda lądowanie na nim?

Andaluzja – pod wpływami Maurów

Hiszpania od lat przyciąga i zachęca do odkrycia swoich zakamarków. Jednym z nich jest znajdujący się w południowej części region o nazwie Andaluzja. To ta część Półwyspu Iberyjskiego, w której znajdziesz sporo malowniczo położonych miast i miasteczek, w których zabytki pamiętają czasów Maurów. Jest co zwiedzać! Polecamy wybrać się samolotem do Malagi, skąd wyruszyć na odkrywanie Granady, Rondy czy Kadyksu. Te miejsca zachwycą niejednego turystę.

Cypr – wyspa Afrodyty

Na drugim krańcu Morza Śródziemnego leży wyspa, na której (według legendy), wyłoniła się z morskiej piany najpiękniejsza kobieta na świecie i bogini miłości – Afrodyta. Cypr, bo o nim mowa, przez wielu nazywany jest także wyspą miłości. Czy tak jest w rzeczywistości? Polecamy sprawdzić podczas wiosennych wojaży i odkryć ją na własną rękę. Warto wiedzieć, że Cypr jest podzielony na dwie części – Cypr Północny, będący od 1983 roku pod nieformalną administracją Turcji i bardziej europejski – Cypr Południowy, zamieszkany głównie przez Greków, należący do Unii Europejskiej i posługujący się walutą euro. Liczne winnice i plantacje cytrusów, lasy z bujną roślinnością i gaje oliwne oraz malownicze doliny – taką naturę odkryjemy na wyspie.

Lofoty – wycieczka za koło podbiegunowe

Na północy Norwegii, położona jest kraina, w której góry wyrastają bezpośrednio z morza, a nocą niebo przybiera zielonkawy i turkusowy kolor. Domki są czerwono-białe i stoją na palach, aby morskie fale nie podmyły ich fundamentów. Ta bajkowa kraina to Lofoty. Wypoczynek tu będzie nieco inny. Najczęstszym celem podróży w to miejsce jest wędrówka po tutejszych górach. Nie są wysokie, ale musisz pamiętać, że szlaki rozpoczynają się od poziomu morza. Szlaków jest wiele – łatwiejsze i trudniejsze, krótsze i dłuższe. Dzięki swojej różnorodności każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdzie się tutaj także coś dla miłośników błogiego lenistwa. Plaż jest wiele, choć temperatura wody nawet w lipcu czy sierpniu nie zachęca do kąpieli, to można poczuć piasek pod stopami. To idealny kierunek na wyjazd w stylu slow.

Rugia – rowerem po wyspie

Największa z niemieckim wysp, położona na Morzu Bałtyckim, połączona ze stałym lądem mostem, w mieście Stralsund, który został wpisany na listę UNESCO. Taka jest Rugia. Oferuje widoki sielskich miasteczek, malowniczych klifów oraz wybrzeża Bałtyku, tak odmiennego od naszego. Na wyspę warto wybrać się samochodem i zabrać ze sobą rower. Park Narodowy Jasmund oferuje szlaki zarówno do uprawiania turystyki pieszej, jak i rowerowej. Odkryjesz tu także plaże, liczne zabytki, w tym przedwojenne wille, pałace czy stanowiska archeologiczne. To oaza spokoju i miejsce na błogi wypoczynek, który można połączyć z rekreacyjnymi aktywnościami. Które miejsce na wiosenny wypad w Europę wybierasz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *