Dekoracje

5 pomysłów na prezent dla młodego podróżnika

5 pomysłów na prezent dla młodego podróżnika

Powodów do obdarowywania prezentami najmłodszego członka rodziny jest wiele. Urodziny, imieniny, święta, a może Dzień Dziecka? Każda okazja będzie dobra. Tylko co kupić młodemu podróżnikowi? Jak zaszczepić w dziecku chęć do poznawania i odkrywania świata? Oto 5 pomysłów.

Gdy często wyjeżdżamy i podróżujemy, to dziecko odkrywa świat razem z nami. Mali podróżnicy chętnie odkrywają nowe miejsca, dowiadują się ciekawostek na temat danego kraju czy miasta, w którym się znajdują, poznają nowe smaki i przyjmują świat takim, jaki jest. Podróżowanie jest najlepszym sposobem na zaczepienie w dziecku chęci do eksplorowania świata. A gdy wakacje dobiegną końca, warto podtrzymać i rozbudzać w dziecku dalszą chęć do poznawania i odkrywania świata.

Jaki prezent kupić młodemu podróżnikowi?

Album zdjęć z podróży

Na długie, jesienno-zimowe wieczory, kiedy plany wakacyjne jeszcze nie kiełkują w naszych głowach, świetnym pomysłem na przywołanie wspomnień z podróży będzie album ze zdjęciami. Zarówno dzieci, jak i dorośli chętnie wracają myślami do ciepłych i słonecznych dni spędzonych w egzotycznym miejscu. Dlatego taki album sprawdzi się w przypadku zarówno małych, jak i dużych podróżników.

Gdy już stworzysz podróżniczy album, możesz wybrać kilka najciekawsze ujęć, włożyć je do ramki i postawić na półce w pokoju dziecka. Dzięki temu, każdego dnia będzie mógł na nie zerkać i przypominać sobie cudowny, wakacyjny czas. Być może nabierze więcej chęci i motywacji do nauki! A im lepsze oceny w szkole, tym ciekawsze miejsce na spędzenie kolejnych wakacji?

Książki o podróżach

Książek podróżniczych dla dzieci jest mnóstwo. Ogromny wybór sprawia, że będziesz mieć problem z wyborem tej jednej, jedynej i właściwej książeczki. Być może przed zakupem warto zastanowić się, o czym Twoje dziecko chciałoby przeczytać. Czy ciekawsza będzie książka z podróżniczymi poradami dla młodego czytelnika? A może wybór jednego podróżniczego kierunku, o którym będzie mógł przeczytać i dowiedzieć się więcej przed podróżą? Warto najpierw poznać preferencje młodego podróżnika, aby trafić dokładnie w taką tematykę, która go zainteresuje.

Mapa drewniana dla dziecka

Kolejnym ciekawym pomysłem na prezent będzie drewniana mapa dla dziecka. Łączy w sobie wiele elementów, które z pewnością przypadną do gustu młodemu podróżnikowi. Pierwszym krokiem na wspólną zabawę dla całej rodziny będzie montaż mapy. Poza podstawowymi elementami, jak poszczególne kontynenty, w zestawie znajdziesz także 40 drewnianych figurek zwierzaków, środków lokomocji czy kompasu z literkami. Montaż nie tylko kontynentów, ale także całego zestawu akcesoriów będzie świetny sposobem na naukę przez zabawę.

mapa drewniana dla dziecka

Przyklejając do ściany poszczególne elementy mapy, możesz wplatać elementy edukacyjne. Nauka poprzez opowieści o krajach znajdujących się na danym kontynencie lub zwierzętach na nim żyjących. A podczas przymocowywania środków transportu – opowiedz mu o tym, jak dany środek lokomocji funkcjonuje, jak wygląda, czym się charakteryzuje. Poszerzanie wiedzy oraz horyzontów młodego człowieka jest bardzo ważne, na każdym etapie jego rozwoju.

Globus

Skoro mapa to i globus! Podróże palcem po mapie to dobry sposób na spędzenie czasu wolnego z dzieckiem, które marzy o kolejnym, wakacyjnym wyjeździe. Globus, dzięki swojemu kulistemu kształtowi, będzie bardziej obrazowo i realistycznie odzwierciedlał dziecku, gdzie znajduje się dany kontynent lub kraj.

Podróżowanie z globusem w ręku możesz połączyć z drewnianą mapą na ścianie. Globus w mniejszej skali pokaże to, co dziecko w dużym powiększeniu zobaczy na mapie. Warto poprzez zabawę, starać się edukować i od najmłodszych lat pokazywać, jak stworzony jest świat.

Akcesoria podróżnicze

Ostatnim pomysłem na prezent dla młodego podróżnika będą akcesoria podróżnicze. Wśród nich można wymienić plecak na podróże, lornetkę, gry podróżne, lupę, kompas, aparat fotograficzny czy scyzoryk (jeśli Twojego dziecko jest już wystarczająco duże). Każde dziecko będzie mogło takie gadżety podróżnicze wykorzystać podczas kolejnej wyprawy.

Jeśli w ciągu roku, młody podróżnik uzbiera kilka akcesoriów podróżniczych oraz zdobędzie nową wiedzę związaną z podróżami, to chętniej pojedzie na kolejną, wakacyjną wyprawę w nieznane. Spraw sobie i jemu prezent, a poprzez edukację staraj się zachęcać dziecko do odkrywania i poznawania świata. Dzięki takiemu podejściu nie tylko rozszerzy swoje horyzonty, ale będzie bardziej żądne przygód. A otwartość na ludzi i nowe doświadczenia sprawią, że łatwiej poradzi sobie w dorosłym życiu.