Dekoracje

Urządzamy przedpokój z drewnianymi dodatkami

Urządzamy przedpokój z drewnianymi dodatkami | LosokaWood.com

Przedpokój to dla wielu z nas wizytówka domu lub mieszkania. Pierwsze pomieszczenie do którego wchodzą nie tylko domownicy, ale także goście, aby zdjąć okrycie wierzchnie oraz obuwie. Czy przedpokój z drewnianymi dodatkami może być urządzony w sposób estetyczny i elegancki? Jakie dodatki warto zastosować jego dekoracji? Podpowiadamy w tym wpisie.

Przedpokój lub inaczej wiatrołap to pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzimy w każdym mieszkaniu lub domu. W domu często nazywamy go wiatrołapem, ponieważ oddzielony jest od całego wnętrza dodatkowymi drzwiami. Przedpokój to także ta część mieszkania lub domu, która służy do połączenia ze sobą różnych pomieszczeń. W odróżnieniu od wąskiego korytarza, ma on najczęściej regularny kształt kwadratu lub prostokąta i pełni funkcję niewielkiej domowej szatni lub garderoby na wierzchnie okrycia oraz obuwie. Jak urządzić przedpokój, aby był w pełni funkcjonalnym i komfortowym pomieszczeniem?

Jak urządzić przedpokój?

Wszystko zależy od tego, z jak dużym pomieszczeniem mamy do czynienia. W pierwszej kolejności warto odpowiedzieć zastanowić się, na jaki kolor zostaną pomalowane ściany w przedpokoju. Z jednej strony to przestrzeń, która najczęściej pozbawiona jest okna, co oznacza, że jasny kolor będzie najbardziej odpowiedni. Z drugiej jednak – jeśli zastosujemy na ścianie kolor biały lub kremowy to szybko może się wybrudzić od uderzeń butów, toreb lub innych sprzętów, które wnosimy do mieszkania.

Idealnym rozwiązaniem będzie znalezienie kompromisu pomiędzy kolorem ścian a zastosowaniem dużego lustra. Jeśli chodzi o farbę – pamiętaj, aby wybrać taką, która jest odporna na zmywanie lub szorowanie. Dobrym wyborem będzie farba lateksowa lub akrylowa.

Meble w przedpokoju

Wspomnieliśmy już o lustrze. Lustro spowoduje, że przestrzeń automatycznie powiększy się optycznie. To dobre rozwiązanie do zastosowania w małych pomieszczeniach. Idealnie sprawdzi się jako element szafy, która posłuży do powieszenia kurtek lub zostawienia w niej butów. Szafa, bez względu na swoje gabaryty, da możliwość wprowadzenia ładu i porządku w przedpokoju. Nie tylko do okryć służących w określonej porze roku, ale także do pozostawienia wszelkich drobiazgów, z których korzystamy na co dzień, jak np. damska torebka czy szalik lub czapka w okresie zimowym.

O ile wielkość przedpokoju da nam na to możliwość, warto pomyśleć o wygodnym i miękkim siedzisku tapicerowanym. To coraz częściej stosowane rozwiązanie, dzięki któremu można usiąść i wygodnie zdjąć buty lub odłożyć zakupy bądź torebkę po przyjściu do domu.

Przedpokój z drewnianymi dodatkami

Przedpokój to także pomieszczenie, w którym nie warto zapominać o dekoracjach. Drewniane dodatki są rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdym miejscu w domu. Jeśli przedpokój jest pomieszczeniem, bez okien ani żadnego innego źródła światła słonecznego, nic nie stoi na przeszkodzie, aby unowocześnić go dekoracją z mchem.

Drewniane ozdoby z mchem chrobotkiem na ścianę są idealnym rozwiązaniem do przestrzeni, w których nie mamy dostępu do naturalnego światła. Zielony mech rozświetli wnętrze i sprawi, że powietrze w nim będzie bardziej świeże oraz czystsze. Mech nie wymaga pielęgnacji – nie trzeba go podlewać, a zielony będzie zawsze dzięki impregnacji. Jest również silnie higroskopijny, to znaczy że będzie pochłaniał nadmiar wilgoci z powietrza, zapobiegając rozwojowi grzybów i pleśni. W połączeniu z drewnem wygląda modnie i nowocześnie.

Mapa świata 3D z mchem chrobotkiem

Wśród dekoracji do przedpokoju warto zastanowić się nad zegarem z mchem chrobotkiem. Taka dekoracja sprawi, że nie tylko zawsze wszędzie zdążysz na czas, ale także Twoje wnętrze nabierze nowego, innego wyglądu. Innym pomysłem na ozdobienie przedpokoju jest drzewo z chrobotkiem w kolorze jasnej zieleni. Ożywi wnętrze i da spektakularny efekt, działając relaksująco i kojąco dla oczu.

Przedpokój to wizytówka każdego domu. Dlatego warto zadbać o jego nowoczesny wygląd i funkcjonalny charakter. Zadbaj o praktyczne meble oraz estetyczne dodatki i dekoracje, które nadadzą wyjątkowego charakteru przestrzeni. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *