Dekoracje

Jak ocieplić wnętrze na jesień i zimę?

Jak ocieplić wnętrze na jesień i zimę? | LosokaWood.com

Jak ocieplić wnętrze na jesień i zimę?

Jesień i zima to czas w roku, który najchętniej spędzamy w domu. Aby zadbać o ciepły dom w tym jesienno-zimowym okresie, warto pomyśleć o dodatkach i dekoracjach, które sprawią, że wnętrze będzie nie tylko komfortowe, ale także przytulne. Jak ocieplić przestrzeń w tym czasie? Sprawdź w dzisiejszym wpisie.

Ciepłe wnętrze to podstawa podczas jesienno-zimowej aury. W tym czasie, kiedy za oknem jest szaro, deszczowo i szybko robi się ciemno, brakuje nam naturalnego słońca oraz potrzebujemy więcej światła. Dlatego dzisiaj przychodzimy z podpowiedziami, jakie dekoracje wybrać, aby miejsce, w którym mieszkamy otoczyło nas aurą ciepła i sprawiło, że łatwiej przetrwamy ten najzimniejszy okres w roku.

3 dekoracje, dzięki którym ocielisz wnętrze na jesień i zimę

1. Postaw na naturalne rośliny

Naturalne kolory sprawią, że wnętrze stanie się cieplejsze. Z jednej strony kolory drewna, które przywodzą na myśl ziemię, drzewa, piasek, a wraz z nimi wspomnienia lata. Z drugiej strony, zieleń, którą znajdziemy w naturalnych roślinach. I to właśnie je postawiliśmy na pierwszym miejscu.

Zieleń jest kolorem, który przywołuje na myśl wiosnę. To wtedy przyroda budzi się do życia i sprawia, że cieszymy się pierwszymi promieniami słońca, dającymi ciepło. Dlaczego by więc jesienią i zimą nie postawić na więcej roślinności we własnym domu? Jeśli jesteś fanem naturalnych roślin, postaw na storczyki. To jedne z niewielu kwiatów, które kwitną właśnie zimą. Dzięki nim zafundujesz sobie w mieszkaniu mały ogródek z naturalnymi kwiatami.

Innym sposobem na naturalne rośliny w mieszkaniu będzie dekoracja z mchem. Nie wymaga zbyt dużej pielęgnacji, nie potrzebuje wody ani słońca do życia, a sprawi, że poczujesz się we własnej przestrzeni, jak w dżungli. Mech chrobotek jest rośliną stabilizowaną, naturalną dla otoczenia, która filtruje powietrze, oczyszczając je z toksyn oraz cząstek kurzu. Ma działanie antyalergiczne i nie uczula. Dodatkowo, wybierając dekoracje z mchem, zafundujesz sobie oraz swojemu wnętrzu, dodatek, który ożywi i ociepli przestrzeń. To sprawdzony sposób na zachowanie naturalności w mieszkaniu.

dekoracja z mchem

Przeczytaj także: Mech chrobotek w mieszkaniu – co warto o nim wiedzieć?

2. Lampiony

Drugim, bardzo ważnym w tym okresie dodatkiem, będą lampiony. Jesienią oraz zimą bardzo wcześnie robi się ciemno za oknem. Aura nie sprzyja, a słońca jest jak na lekarstwo. Dlatego w każdej przestrzeni warto postawić na dodatkowe oświetlenie. Kiedy postawimy na ciepłe, żółte światło to przywołamy na myśl słońce, którego tak bardzo nam brakuje.

Lampiony oraz wszelkiego rodzaju cotton balle sprawią, że przestrzeń wypełni się ciepłem. Ponadto, kiedy za oknem jest szaro i ponuro, w każdej chwili w mieszkaniu możemy zapalić lampion, latarenkę lub świeczki, aby dodać przytulności naszemu wnętrzu. Dzięki takim dekoracjom, łatwiej przetrwamy ten jesienno-zimowy czas, a mieszkanie lub dom zyska dodatkowego uroku.

3. Postaw na dekoracje w ciepłych barwach

Kolory jesieni charakteryzują się ciepłymi odcieniami. Najczęściej są to wszelkiego rodzaju czerwienie, żółcie oraz pomarańcze, nawiązujące to barw, jakie widać na liściach drzew. Myśląc o dekoracjach, możemy postawić właśnie na te kolory. I pomimo, że naturalne rośliny będą zawsze zielone, to możesz dodać do tego, np. wianek z jesiennych odcieni kwiatów powieszony na drzwiach mieszkania lub wybierz poduszki do salonu oraz sypialni właśnie w tych kolorach, aby ożywić wnętrza.

Dekoracje w ciepłych barwach mogą być sezonowe. W jesienno-zimowym okresie sprawdzą się najbardziej. Popularne w tym okresie pomarańcze czy cytryny także mogą stanowić swojego rodzaju dekoracje w kuchni. Ich odcienie jak najbardziej przywołają na myśl ciepłe dni. Możesz także postawić na pomarańczową filiżankę do ulubionej kawy, słoneczno-żółty wazon na ulubione, cięte kwiaty, a w grudniu udekoruj mieszkanie w świątecznym, czerwonym odcieniu. Pomimo, że zima kojarzy się z zimną bielą oraz błękitem, to spraw, aby dom był pełen ciepła i blasku, szczególnie w bożonarodzeniowym okresie.