Dekoracje

Jak urządzić klimatyczny kącik w domu każdego podróżnika?

Podróżnik

Jak urządzić klimatyczny kącik w domu każdego podróżnika?

Mieszkanie podróżnika charakteryzuje się najróżniejszymi drobiazgami oraz pamiątkami przywiezionymi z podróży. Figurki, maski, globusy, mapy czy stare walizki będą zdobić dom osoby, kochającej podróże. A jak urządzić klimatyczny kącik, w którym każdy podróżnik odpocznie i poczuje się jak u siebie? Sprawdzamy w dzisiejszym wpisie.

Podróżując i przemierzając zakątki naszego globu, odkrywamy nieznane miejsca, spotykamy niesamowitych ludzi oraz doświadczamy nowych przygód. Jednak każdy nomad, po czasie spędzonym w podróży, chętnie wraca do własnych czterech kątów. Nawet jeśli nie zaaranżuje i nie urządzi całego mieszkania w podróżniczym klimacie, to będzie miał swój prywatny kącik, w którym zagoszczą wspomnienia z podróży.

Podróżniczy kącik czyli jaki?

Przede wszystkim oryginalny i unikalny! Każdy podróżnik jest indywidualistą na swój sposób. To, w jakim stylu urządzi swój podróżniczy kącik, zależy tylko od niego. Subiektywne spojrzenie na świat oraz unikalność w pomysłach i sposobach na podróżowanie sprawi, że nie znajdziemy jednego schematu na wystrój przestrzeni dla podróżnika. Jednak możemy podpowiedzieć, jakie elementy można wykorzystać, aby udekorować i stworzyć prywatną przestrzeń.

Kolorystyka

Bazą każdego pokoju czy pomieszczenia, które urządzamy, jest kolorystyka. Zaczynamy od podłóg oraz ścian. Jeśli lubimy jasne wnętrza, to zdecydowanie wybierzemy takie kolory na ściany. Ale podróżniczy kącik może wyróżniać się na tle całego mieszkania. W tym przypadku dominować będą naturalne oraz neutralne odcienie.

Podróżnicy kochają barwy ziemi. Z jednej strony zaliczyć do nich można naturalny, drewniany odcień kojarzony z drzewami. A drugiej strony – do barw ziemi zalicza się oczywiście zieleń, która harmonizuje z wszelkimi odcieniami brązów. Takie połączenie będzie sprzyjało harmonii oraz zapewni wewnętrzny spokój.

Inną propozycją dla podróżników są wszelkie odcienie szarości. Ten stonowany kolor nie wprowadzi niepokoju do wnętrza, a w połączeniu z intensywną żółcią będzie doskonałym przełamaniem i przywróci wspomnienia związane ze słońcem. Wszelkie odcienie żółtego rozświetlą i zdecydowanie ocieplą urządzony kącik. Sprawią, że poczujesz swobodę, przestrzeń oraz wolność, które dawało słońce podczas słonecznych wojaży.

Pomysły na dekoracje ścienną

Gdy już pomalujesz ścianę i zadbasz o bazę, czas na jej dekoracje. Pomysłów na zagospodarowanie ściany jest wiele, jednak każdy podróżnik powinien pomyśleć o mapie na ścianę. Taką mapę można zamontować w kilku wersjach.

Pierwszym pomysłem jest mapa świata na ścianę. Mamy na myśli mapę całego świata, ponieważ dla prawdziwego podróżnika – sky is the limit! Mapa wykonana jest z brzozy – drewna zabezpieczonego impregnatem. Dostępna w wielu wariantach kolorystycznych sprawi, że znajdziesz wymarzony wzór do swojej prywatnej przestrzeni. Taka mapa pozwoli wrócić wspomnieniami do odwiedzonych miejsc, a dzięki dołączonym pinezkom – bez problemu zaznaczysz je na mapie.
Drugim pomysłem na dekorację ścienną może być mapa w postaci mapy-zdrapki. To zupełnie inny rodzaj dekoracji na ścianę. Jest zdecydowanie mniejsza, a zaznaczenie na niej odwiedzanych miejsc odbywa się poprzez zdrapywanie. Taką mapę można kupić w wersji całego świata, ograniczyć się do Europy lub do Polski. Dzięki niej będziesz miał większą motywację, aby odwiedzać kraje lub regiony, w których do tej pory nie miałeś okazji być.

Trzecim pomysłem na mapę w pokoju może być taka w formie fototapety. Najlepiej byłoby przeznaczyć na nią całą ścianę. Jest to duże przedsięwzięcie i wyzwanie, ale dzięki temu odnajdziesz na niej niemal każde miejsce na świecie. Dodatkowym plusem będzie możliwość dokładnego wyznaczania tras oraz oznaczania miejsc, które odwiedziłeś. Wykorzystasz do tego kolorowy flamaster, pinezki lub mini flagi, odpowiadające każdemu krajowi.

Pozostałe wyposażenie podróżniczego kącika

Jeśli myślisz o podróżniczym kąciku to warto zadbać o pozostałe wyposażenie. Przede wszystkim przyda się mebel do wypoczynku. Sofa lub fotel będzie odpowiednim miejscem, na którym każdy podróżnik zazna odrobiny relaksu i wypoczynku po podróży. Myśląc o takim wnętrzu warto wyposażyć go także w regał na książki lub inne podróżnicze drobiazgi. Stylowa walizka, która będzie nie tylko elementem dekoracyjnym, ale do której włożysz pocztówki lub magnesy przywiezione z wyprawy. Ciekawą dekorację będzie także nocna lampka w kształcie globusa. Możesz ją wykonać własnoręcznie – wystarczy do globusa włożyć lampkę LED. Oryginalny i unikalny element wyposażenia gotowy!

Jakie inne dekoracje oraz elementy wyposażenie wykorzystać w podróżniczym kąciku? Podziel się opinią w komentarzu!