Dekoracje

Jak zagospodarować pustą ścianę w biurze?

nowoczesne biuro

Jak zagospodarować pustą ścianę w biurze?

Minimalistyczne wnętrza wkradły się nie tylko do mieszkań, ale także do biur. Coraz częściej projektanci wnętrz decydują się na wykorzystanie mniejszej ilości mebli kosztem ciekawszych i bardziej designerskich dekoracji. A co zrobić z pustą ścianą w biurze? Jak ją zagospodarować?

Miejsce, w którym pracujesz powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Warto zaaranżować je w taki sposób, aby wyglądem pasowało do całej koncepcji oraz tematyki firmy. Jeśli pracujesz w firmie, która np. zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych – z pewnością w recepcji będziesz mógł odpocząć na sofie, która została wykonana w pracowni. A jeśli jesteś częścią wydawnictwa – na pewno dostępnych jest wiele regałów i półek, na których znajdziesz książki tego wydawnictwa. O wyposażeniu biura pisaliśmy w osobnym wpisie, który znajdziesz tutaj: Aranżacja nowoczesnego biura – o czym warto pamiętać?

Jak zaplanować aranżacje ściany?

Bez względu na to czy urządzasz własne mieszkanie, czy biuro – dekoracje ścian zostawiasz na samym końcu. Dlaczego? Gdyż ściany są tą częścią, która powinna pasować do całego wnętrza, a nie na odwrót. Rzadko kiedy najpierw aranżuje się ściany, a dopiero później dobiera meble, podłogi czy tworzy całą koncepcję podziału biurowej przestrzeni zwanej open space.

Zostawiając dekorowanie ściany na sam koniec, dostępnych jest mnóstwo inspiracji oraz cały wachlarz możliwości. Warto pamiętać o aranżacji wnętrza jako kompleksowej przestrzeni, a ściana powinnam być jedynie dopełnieniem całości. Dekoracja pustej ściany nigdy nie będzie na pierwszym miejscu – wyjątkiem jest galeria sztuki, w której głównym produktem będą obrazy.

Jak zagospodarować pustą ścianę w biurze?

Pomysłów i sposobów na aranżacje pustej ściany w biurze jest wiele. Wszystko zależy od tego, z jakim biurem mamy do czynienia. Jeśli jest to duża, otwarta przestrzeń, w ramach której znajduje się ogromna, pusta ściana, to czemu by nie postawić się efektowne graffiti? To odważna propozycja, ale na pewno zachwyci i przykuje wzrok niejednego gościa lub klienta, który będzie odwiedzał biuro.

Pomysł na ścienną dekorację w formie graffiti na pewno sprawdzi się w loftowych przestrzeniach, urządzonych nowocześnie z zacięciem artystycznym. Jest to stosunkowo rzadkie rozwiązanie, częściej spotykane w zachodnich propozycjach na urządzenie biura. Jednak sztuka ulicy małymi krokami wkracza także do Polski. Szczególnie można ją spotkać w korporacjach, których aranżacje nawiązują do oddziałów firmy z innych krajów. Dzięki takiej stylizacji przestrzeni, osiągniesz niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju charakter, który zaciekawi niejedną osobę.

Myśląc o graffiti można także zaangażować pracowników do stworzenia samodzielnej grafiki na ścianie. Niewątpliwie to przedsięwzięcie wymaga odwagi, ponieważ nie każdy pracownik cechuje się umiejętnościami oraz zdolnościami malarskimi. Jednak, gdy taki pomysł przypadnie do gustu wielu osobom to może powstać z tego prawdziwe dzieło sztuki.

Innym, ciekawym pomysłem na zagospodarowanie pustej ściany w biurze jest mapa świata na ścianę. Dlaczego to dobry wybór na aranżację biurowej przestrzeni? Mapa pasuje do różnych stylów i wielu pomieszczań. Sprawdzi się w biurowej recepcji, w której najwięcej dzieje się w każdej firmie. Będzie doskonałym dodatkiem dekoracyjnym do przestrzeni typu open space, a także sprawdzi się w sali konferencyjnej, do której zapraszani są goście oraz odbywają się najważniejsze rozmowy.

Mapa świata wykonana jest z wysokiej jakości drewna brzozowego, które zostało zaimpregnowane. Można wybrać spośród 17 zestawów kolorystycznych, ale możliwe jest także stworzenie indywidualnej kolorystyki pod zamówienie. Różne wersje językowe, trzy podstawowe rozmiary mapy oraz mnóstwo dodatków w postaci kompasu, statków czy samolotów sprawią, że mapa będzie doskonałym dodatkiem dekoracyjnym do każdego biura.

Do zamontowania mapy można zaangażować pracowników, ponieważ w zestawie znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria. A gdy już mapa zawiśnie na ścianie – można zorganizować wśród pracowników wyzwanie, aby każdy zaznaczył najciekawsze miejsce, które odwiedził lub oznaczył kraj, do którego chciałby polecieć. Będzie to możliwe dzięki dołączonym pinezkom, a pracownicy w firmie z pewnością chętnie zaangażują się w wyzwanie.