Ciekawostki

Nietypowe prezenty dla ukochanej osoby z okazji Walentynek

Nietypowe prezenty dla ukochanej osoby | LosokaWood.com

Luty to miesiąc przełomowy. Z jednej strony jedną nogą trzyma jeszcze zimę, drugą już prawie wkracza w wiosnę. Daje nadzieję na nowy początek i zapowiada zbliżającą się wiosnę. Wielu osobom kojarzy się z miłością i romantyzmem za sprawą Walentynek. Czy to dobry czas na okazanie uczuć i rozpoczęcie czegoś nowego? Jakie nietypowe prezenty dla ukochanej osoby wybrać, aby poczułam się wyjątkowo? Sprawdzamy w tym wpisie.

Historia Walentynek

Walentynki są świętem, które swoją tradycję wzięły zarówno z chrześcijańskiej, jak i rzymskiej tradycji. Legenda głosi, że walentynki pochodzą od starożytnego święta nazywanego Lupercalia, czyli uroczystości z okazji płodności, które obchodzono 15 lutego. Nadejście chrześcijaństwa do Europy spowodowało, że zamieniono Lupercalię w chrześcijańskie święto ku czci świętego Walentego. Był on rzymskim męczennikiem, który żył w III wieku. Obchody z okazji jego święta ustawiono na dzień wcześniej, 14 lutego. Wydarzenie to uznaje się za początek walentynek.

Tradycja chrześcijańska głosi, że św. Walentyny był biskupem, który przeprowadzał tajne ceremonie małżeńskie żołnierzy sprzeciwiając się decyzji cesarza Klaudiusza II. Cesarz zakazał małżeństw młodym mężczyznom, aby całkowicie skupili się na walce. Zakaz małżeństwa był szokiem dla Rzymian, ale nie odważyli się sprzeciwić potężnemu Klaudiuszowi. Biskup Walenty widział, że młodzi zakochani są zrozpaczeni, że nie mogą połączyć się w małżeństwie, dlatego postanowił w tajemnicy udzielać im ślubów. Niestety nie mogło to pozostać w ukryciu zbyt długo. Cesarz Klaudiusz dowiedział się o tym i kazał stracić Walentego 14 lutego 270 r. W taki sposób 14 luty stał się Dniem Zakochanych, a święty Walenty został jego patronem.

Współczesne Walentynki

Tradycji stało się zadość i współczesne Walentynki obchodzone są 14 lutego każdego roku. Tego dnia dwie bliskie sobie osoby świętują swoją miłość. Każda para, jeśli identyfikuje się z tym świętem, ma inny pomysł na jego obchodzenie. Warto jednak dołożyć starań, aby ten dzień był wyjątkowy. Romantyczna kolacja przy świecach, wieczór z ulubionym filmem w kinie lub domowym zaciszu, a może wspólny wyjazd na weekend? Każdy ma swój sposób na ten magiczny dzień.

Nietypowe prezenty dla ukochanej osoby

Wiele par z okazji Walentynek także obdarowuje się nawzajem wyjątkowymi prezentami. Niekiedy są to drobne upominki w postaci czekoladek, pluszowego misia czy serduszka z napisem „Kocham Cię”. Innym razem prezenty są bardziej wyjątkowe, spersonalizowane i dedykowane ukochanej osobie.

Mapa świata na ścianę

Jeśli Twoja Walentynka jest podróżnikiem lub podróżniczką i kocha wyjeżdżać w świat, wyjątkowym prezentem dla niej będzie drewniana mapa świata na ścianę, którą znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Mapa może być także waszym oknem na świat. To na niej możecie wspólnie zaznaczać miejsca, które razem odwiedziliście oraz planować przyszłe podróże. Do mapy można dołączyć także zdjęcia i przypinać je za pomocą pinezek. Aż 20 wzorów kolorystycznych, 5 różnych wielkości do wyboru, dodatki, dzięki którym spersonalizujesz swój prezent. To będzie wyjątkowy prezent dla bliskiej Ci osoby.

Drewniany obraz z motywem miłosnym

Miłość można pokazać na wiele sposobów. Jednym z nich jest obdarowanie ukochanej osoby drewnianym obrazem, który na stałe zagości we wnętrzu naszej Walentynki. Obrazy z motywem miłosnym to wyjątkowy upominek, który znajdzie swoje miejsce zarówno w salonie, jak i w sypialni. Będzie potwierdzeniem wyjątkowej relacji oraz uczucia, którym siebie nawzajem darzycie.

Voucher podarunkowy

Jeśli zastanawiasz się, który prezent najbardziej przypadnie do gustu Twojej Walentynce to proponujemy voucher podarunkowy. Jeśli nie jesteś pewny wyboru możesz podarować voucher na określoną kwotę, który najbliższa Ci osoba zrealizuje w naszym sklepie internetowym. Nietypowy prezent w niecodziennym opakowaniu. Bowiem voucher jest drewniany z możliwością wyboru rozmiaru czy koloru. Sprawdź, czy taki prezent będzie idealnym rozwiązaniem na Walentynki!

Uwaga! Z okazji tegorocznych Walentynek mamy dla Was aż 14% rabatu na wszystko. Podczas składania zamówienia wystarczy dodać w koszyku kod LOVEIS i cieszyć się niższą ceną za wyjątkowe prezenty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *