Ciekawostki

Prezenty dla najmłodszych na zakończenie roku szkolnego

Prezenty dla najmłodszych na zakończenie roku szkolnego | LosokaWood.com

Zakończenie roku szkolnego tuż tuż! Każdy uczeń czekał na ten dzień przez cały rok. Wakacje to czas odpoczynku, błogiego lenistwa, wyjazdów z rodzicami lub na obozy z rówieśnikami. Dla niektórych to także dobry moment na rozwijanie swoich pasji i umiejętności podczas kolonii tematycznych. Jak nagrodzić i jakie kupić prezenty dla najmłodszych na zakończenie roku szkolnego? Podpowiadamy w tym wpisie.

Prezenty z okazji zakończenia roku szkolnego są popularne wśród wielu rodziców. To dobry moment na nagrodzenie swojej pociechy za dobre stopnie w nauce oraz zachowanie, które przez cały rok oceniali nauczyciele w szkole lub w przedszkolu. Wybranie odpowiedniego prezentu może być zarówno przyjemnym doświadczeniem, jak i nie lada wyzwaniem. Dlatego przychodzimy z pomocą i podzieliliśmy upominki ze względu na wiek ucznia.

Prezenty dla najmłodszych na zakończenie roku szkolnego

Przedszkolaki:

 1. Zestawy do malowania lub kolorowania – kolorowanki z kredkami lub bloki z farbkami to dobry pomysł na rozwijanie kreatywności. Zapewnią wiele godzin zabawy w czasie wakacyjnej przerwy.
 2. Puzzle – duże puzzle z ulubionymi postaciami z bajek i kreskówek to świetny sposób na zagospodarowanie czasu dziecku podczas wakacji.
 3. Książki – opowieści z pięknymi ilustracjami, które możesz czytać razem z dzieckiem nie tylko przed snem, ale także w czasie podróży na urlop.
 4. Zabawki edukacyjne – klocki, układanki, gry rozwijające zdolności motoryczne i poznawcze. Drewniany alfabet czy układanka z cyferkami pozwolą dziecku nauczyć się pierwszych literek oraz cyfr i zachęcą do zgłębiania tej wiedzy. Sprawdzą się podczas wakacji i pozwolą na złapanie oddechu przez rodziców.
 5. Pluszaki – miękkie i przytulne maskotki, które każde dziecko uwielbia. Być może tegoroczny prezent w postaci misia stanie się ulubionym dla Twojej pociechy?

Uczniowie szkół podstawowych (klasy 1-3):

 1. Zestawy artystyczne – farby, pędzle, naklejki, wycinanki i inne materiały do tworzenia własnych, kreatywnych dzieł sztuki.
 2. Książki – seria książek dostosowana do ich wieku i zainteresowań Twojego dziecka.
 3. Gry planszowe i karciane – proste i interaktywne gry, w które możesz grać z całą rodziną i przyjaciółmi. Świetnie rozwijają i uczą najmłodszych.
 4. Zestawy do eksperymentów – zestawy do nauki o przyrodzie, chemii czy fizyce. Sprawdzony sposób na zabawę połączoną z edukacją. Pamiętaj, aby zawsze wykonywać eksperymenty wspólnie z dzieckiem.
 5. Drewniana mapa świata na ścianę dla dzieci – pozwoli dziecku poznawać i odkrywać świat. Już od najmłodszych lat warto zaszczepić w pociechach pasję do podróżowania i poznawania całego świata. Mapa będzie wyjątkowym pomysłem na prezent.

Uczniowie szkół podstawowych (klasy 4-6):

 1. Gry logiczne – łamigłówki, kostki Rubika czy inne gry rozwijające logiczne myślenie. Zachęcą do zabawy i nauki. Sprawdzą się podczas wakacyjnych wyjazdów.
 2. Drewniane puzzle edukacyjne – puzzle są zawsze świetnym pomysłem na naukę poprzez zabawę szczególnie, gdy wybierzesz edukacyjne układanki. Mapa Polski w formie drewnianych puzzli będzie takim pomysłem na prezent dla Twojej pociechy.
 3. Sprzęt sportowy – piłka do ulubionej gry, skakanka, zestaw do badmintona czy frisbee. To wszystko sprawi, że wakacje upłynął nie tylko pod znakiem lenistwa, ale także sportu.
 4. Zestawy naukowe – zestawy do budowania robotów, mikroskopy czy zestawy do eksperymentów. To tylko niektóre propozycje, które warto rozważyć planując prezenty dla najmłodszych z okazji zakończenia roku szkolnego.
 5. Gadżety elektroniczne – słuchawki, proste smartwatche, tablet, hulajnoga czy dron. To gadżety, które pokocha każde dziecko.

Wszystkie grupy wiekowe:

 1. Vouchery na atrakcje – bilety do kina, parku rozrywki, vouchery na lekcje tańca, naukę pływania, zajęcia sportowe czy inne zajęcia, które mogą przypaść do gustu Twojemu dziecku.
 2. Wyjazd na kolonie tematyczną – obozów dla dzieci w wakacje nie brakuje. Dlatego warto zorganizować taki wyjazd dla Twojej pociechy, który będzie zbieżny z jego zainteresowaniami. Obóz z nauką jazdy konny, kurs językowy za granicą, warsztaty kulinarne czy obóz sportowy. Sprawdź, który przypadnie mu najbardziej do gustu.
 3. Spersonalizowane upominki – kubki, t-shirty, breloczki, plecaki z imieniem dziecka lub specjalnym napisem. To drobny, ale wyjątkowy upominek, który zostanie z dzieckiem na długo po zakończeniu tegorocznego roku szkolnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *