Ciekawostki

Świąteczne spotkanie w firmie? Nie zapomnij o upominkach!

Świąteczne spotkanie w firmie? Nie zapomnij o upominkach | LosokaWood.com

Świąteczne spotkanie w firmie to coroczna tradycja w wielu miejscach pracy. Cieszy się dużą popularnością, szczególnie w okresie świątecznym. Wigilia w firmowym gronie to swojego rodzaju forma podziękowania i docenienia pracowników. Jak ją zaplanować oraz jakie prezenty wybrać dla pracowników? Podpowiadamy w tym wpisie.

Każdego roku wiele firm decyduje się na organizację spotkania świątecznego dla swoich współpracowników. To dobry moment na podziękowanie, docenienie oraz podsumowanie minionego roku, którego zakończenie zbliża się wielkimi krokami. Jak zorganizować takie wydarzenie, na co zwrócić uwagę oraz jakie prezenty warto wybrać?

Świąteczne spotkanie w firmie – organizacja krok po kroku

Krok 1: Planowanie

Określenie celu wydarzenia: Na początek warto zastanowić się, jaki cel ma mieć świąteczne spotkanie. Czy będzie to zintegrowanie zespołu, podziękowanie za zaangażowanie i pracę, podsumowanie roku połączone z prezentacją i szkoleniem czy może wyjazd integracyjny.

Ustalenie daty, godziny i miejsca: Wybierz dogodny termin, który pasuje większości pracowników. Upewnij się, że miejsce jest odpowiednio duże i dostosowane do liczby uczestników. Sprawdź możliwości, jakie oferuje i czy spełnia oczekiwania celu.

Krok 2: Budżet

Ustalenie budżetu: Mając na uwadze cel spotkania świątecznego, warto zastanowić się nad budżetem. Jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na wydarzenie. To pomoże w wyborze lokalizacji, cateringu, dodatkowych atrakcji oraz prezentów świątecznych.

Krok 3: Logistyka

Rezerwacja miejsca: Gdy już wybierzesz miejsce spotkania, dokonaj wcześniejszej rezerwacji. Wiele miejsc, szczególnie w okresie przedświątecznym może być już zajęta. Uwzględnij to podczas planowania. Wybierz taką przestrzeń, które będzie spełniała oczekiwania oraz odpowie na zapotrzebowania wybranego celu wydarzenia.

Catering: Zdecyduj, czy zamówić catering z zewnątrz, czy może skorzystać z usług restauracji lub hotelu, w którym odbędzie się spotkanie firmowe. Warto wziąć pod uwagę nie tylko świąteczne potrawy, ale także uwzględnić preferencje osób, które np. są wegetarianami lub posiadają jakąś specjalną dietę.

Rozrywka/program: Zorganizuj zabawy, konkursy, występy lub program rozrywkowy, który sprawi, że spotkanie świąteczne będzie ciekawe i interesujące. Możesz pomyśleć także o team buildingu. To skuteczna forma integracji, która daje możliwości lepszego poznania współpracowników. Firmowy turniej sportowy, paintball, wspólne tworzenie stroików świątecznych, a może gra terenowa? Zastanów się, która z form aktywności będzie najlepsza.

Krok 4: Podziękowania i podsumowanie

Podziękowanie dla uczestników: W ramach organizacji świątecznego spotkania firmowego warto zastanowić się nad podziękowaniem dla współpracowników za wspólnie spędzony rok. Świąteczne prezenty zawsze są mile widziane. Jednym z wielu możliwości jest podarowanie vouchera prezentowego, który każdy wykorzysta na swoje potrzeby. Voucher, który znajdziesz na naszej stronie, może opiewać na konkretną kwotę, wykorzystasz w sklepie internetowym. To dobry pomysł na podziękowanie za całoroczną pracę oraz docenienie za wkład i zaangażowanie w rozwój firmy.

Podsumowanie: Przeprowadź krótkie podsumowanie wydarzenia, sprawdź opinie uczestników i zrób notatki na przyszłość. Dopytaj co było najciekawsze, a co można byłoby poprawić w przyszłości. Nie bój się pytać – możesz także stworzyć anonimową ankietę po spotkaniu, aby otrzymać jak najbardziej rzetelne informacje zwrotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *