Drewniana Mapa Świata

Zabierz swoje dziecko w podróż dookoła świata

Zabierz swoje dziecko w podróż dookoła świata | LosokaWood.com

Gdy za oknem robi się coraz cieplej, a słońce świeci mocniej to znak, że wiosna zbliża się wielkimi krokami. Sezon wiosenno-letni to czas, który chętniej spędzamy na świeżym powietrzu, odkrywając uroki okolicy i wyjeżdżając na krótkie lub dłuższe wypady za miasto. To dobry czas, aby zabrać swoje dziecko w podróż dookoła świata i pokazać mu nowe, nieznane dotąd miejsca. Jak to zrobić? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Dzieci mają niesamowitą łatwość nauki oraz zdobywania nowych umiejętności. Mają także dziecięcą chęć odkrywania i poznawania nowych miejsc. Dlatego warto, od najmłodszych lat, uczyć ich nowych rzeczy, ponieważ nauka przychodzi im z niespotykaną łatwością. Chcąc zaszczepić w dziecku miłość do otaczającego świata, warto mu ten świat pokazywać. Od czego zacząć i jak pokazać dziecku świat, aby chciało odkrywać je odkrywać i poznawać?

Jak pokazać dziecku świat?

Sposobów do zachęcenia dziecka do odkrywania świata jest wiele. Oczywiście najlepiej byłoby wziąć rok wolnego i wybrać się w podróż dookoła świata, aby zobaczyć go na własne oczy. Odwiedzić siedem kontynentów, sprawdzić na własnej skórze pogodę w różnych strefach klimatycznych, zobaczyć na własne oczy zabytki w najciekawszych zakątkach świata, posmakować lokalnych, nietypowych potraw, tak odmiennych od naszej kuchni oraz poznać i doświadczyć zwyczajów oraz tradycji, których nie poznamy będąc w Polsce.

Drewniana mapa na ścianę – podróż dookoła świata

Jednak, gdy to nie jest możliwe, jednym ze sposobów na pokazanie dziecku świata jest zabawa z drewnianą mapą świata. Gdy w pokoju pojawi się drewniana mapa świata dla dzieci to będzie to świetny sposób na wspólną zabawę. Można ją połączyć z nauką i odkrywaniem wielu niesamowitych miejsc. Do mapy dołączone są także różne środki transportu oraz zwierzęta, których nazw i kształtów dziecko będzie mogło się uczyć. Pozna wszystkie kontynenty, odkryje nowe kolory oraz dowie się od rodziców ciekawostek o krajach, które być może w przyszłości odwiedzi.

Cały świat, zamknięty w jednej, drewnianej mapie, stanie się wspaniałą możliwością nauki przez zabawę. Dziecko nawet nie poczuje tego, że jest to edukacja, ponieważ wszystko będzie się odbywało za pomocą zabawy. A dziecięca pamięć do miejsc, kształtów oraz kolorów na długo pozostanie w jego głowie.

Drewniana mapa dla dziecka na ścianę | LosokaWood.com

Wycieczki w nieznane

Innym, niemniej ważnym sposobem na odkrywanie przez dziecka świata, jest zabieranie go na okoliczne wycieczki w nieznane. Zacznij od krótkich, kilkugodzinnych wypadów, które z biegiem czasu przerodzą się w tygodniowe, wakacyjne pobyty w górach, nad morzem czy w innym, ciekawym miejscu. Doświadczanie na własnej skórze historii architektonicznych zabytków, odkrywanie smaków nieznanych potraw, zobaczenie, jak wygląda morze, jak przemierza się szlak turystyczny w górach, co można robić będąc nad jeziorem, jest o wiele ciekawsza niż czytanie o tym w książkach.

Możliwość zobaczenia świata na własne oczy będzie powodem, dla którego dziecko nabierze chęci na odkrywanie i poznawanie nie tylko najbliższej okolicy, ale także coraz dalszych zakamarków globu. Dzięki temu, być może w przyszłości stanie się znanym podróżnikiem, odkrywcą lub pasjonatem, do którego zaprowadzą go dziecięce wspomnienia. Jeśli chcesz być częściej rodzącej się miłości do świata, pokaż swojemu dziecku najwięcej, ile tylko będziesz mógł.

Wspólne malowanie i rysowanie

Jedną z ważniejszych zabaw w wieku dziecięcym jest wspólne malowanie oraz rysowanie. To świetny sposób na rozbudzenie dziecięcej wyobraźni, kreatywności oraz zobaczenia, jak dziecko widzi otaczający je świat. Przelewając obraz na papier możesz zabrać dziecko do zupełnie innej krainy. Pełnej wyobrażeń o tym, jak wyglądają góry, słońce, plaża, jezioro czy chociażby jego rodzina.

Malowanie i rysowanie jest świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu wolnego. Na domową aktywność, gdy za oknem pada deszcz oraz na dowiedzenie się, jak świat jest widziany oczami dziecka. Jeśli zachęcisz swoją pociechę do pokazania, za pomocą kredek czy farb, gór – pokaż mu je w przyszłości na żywo. Niech na własne oczy sprawdzi, czy jego wyobraźnia dobrze podpowiada mu, jak wygląda morze, las, chmury. Jak za sprawą rynku można zabrać dziecko w podróż dookoła świata. Wszystko to, co tylko przyjdzie ci do głowy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *