Ciekawostki

5 najbardziej romantycznych miast na świecie

5 najbardziej romantycznych miast na świecie | Losokawood.com

Luty to najbardziej romantyczny miesiąc w całym roku. Dlaczego? Z racji obchodzonych przez wiele osób oraz w wielu krajach Walentynek. Święto Zakochanych można nie tylko spędzić w domowym zaciszu czy pobliskiej restauracji. Oto przedstawiamy 5 najbardziej romantycznych miast na świecie. Jakie to miejsca?

Walentynki, czyli Dzień Zakochanych obchodzony jest 14 lutego. To właśnie tego dnia zakochane pary postanawiają uczcić i świętować swoją miłość. A można takie święto obchodzić na wiele sposobów. Z jednej strony wybrać się na romantyczny spacer, połączony z kolacją w blasku świec lub filmem w kinie. Z drugiej strony spojrzeć na drewnianą mapę świata na ścianie i wybrać się do jednego z najbardziej romantycznych miast. Jakie to miejsca?

Paryż – stolica zakochanych

Paryż – stolica Francji, uznawana jest za jedno z najbardziej romantycznych miejsc. Wielu zakochanych marzy o tym, aby spędzić kilka romantycznych chwil na szczycie Wieży Eiffla lub z widokiem na nią. Ciekawostką jest fakt, że na szczyt wieży można nie tylko wjechać windą, ale także zjeść tam kolację! W blasku świec, pod rozgwieżdżonym niebem, z ukochaną osobą. Czy można wyobrazić sobie coś bardziej nastrojowego?

Praga – romantyczne miasto Czech

Zimowy spacer uliczkami Starego Miasta w Pradze, wśród płatków śniegu i zabytkowych kamienic? Taką wizję spędzenia Walentynek oferuje stolica Czech, której bliskość przyciągnie niejedną zakochaną parę. Wizyta w mieście może być także świetną okazją do odkrycia i poznania uroków Pragi. A jest co w niej odkrywać! Dzielnica Zamkowa z Hradczanami, Stare Miasto ze wspaniałym Mostem Karola, żydowska dzielnica Josefov, Plac Wacława czy Wyszehrad, z którego rozciąga się wspaniała panorama na całą Pragę. Po spacerze warto wybrać się do jednej z lokalnych restauracji, aby spróbować czeskiej kuchni, tak odmiennej od naszej i zachwycić się smakiem nowych potraw.

Rzym – antyczny romantyzm

Wieczne Miasto przyciąga turystów od dawna. Jak stolica Włoch wygląda w walentynkowej odsłonie? To prawdziwa gratka dla miłośników historii oraz czasów antycznych! W Rzymie nie sposób się nie zakochać. Dlatego warto tu przyjechać z ukochaną osobą, aby spędzić kilka miłych chwil, gubiąc się wśród starożytnych uliczek, odkrywając zakamarki i poznając historię, sięgającą tysięcy lat. A to wszystko w romantycznej odsłonie. Czy włoskie „ti amo” (kocham cię) nie brzmi magicznie? Wypowiedziane przy kieliszku wina, nabierze jeszcze większego znaczenia.

Barcelona – miłość z Gaudim w tle

Mimo że Hiszpania najczęściej kojarzy się z błogim odpoczynkiem na plaży nad Morzem Śródziemnym to w zimowej aurze także ma wiele uroku. Szczególnie, kiedy decydujemy się spędzić czas w jednym z najbardziej romantycznych miast – Barcelonie. Stolica Katalonii pełna słońca, dojrzewających na drzewach pomarańczy, szumu morza oraz kolacji na La Rambli z peallą i sangrią w roli głównej, przyciąga zakochanych do spędzenia choćby weekendu. Dodatkowo, tanie połączenia z Polski dają taką możliwość. A to wszystko wśród dzieł Gaudiego, który uczynił Barcelonę jeszcze bardziej romantyczną.

Dubrovnik – romantyczna perełka Chorwacji

Dubrovnik niewątpliwie określany jest mianem perły Adriatyku oraz jednego z najpiękniejszy miast w całej Chorwacji. A gdyby tak wybrać się do niego z okazji Walentynek? Jeśli szukasz bogatej historii, unikalnej kultury, romantyczności i niebanalnych zabytków oraz widoków – trafiłeś idealnie! A do tego kulinarna uczta, która będzie połączeniem wyjątkowych smaków w połączeniu z kieliszkiem lokalnego wina. Dubrovnik będzie właśnie tym miejscem, w którym odnajdziesz wszystko to wraz ze swoją drugą połówką. Warto rozsmakować się w takich romantycznych chwilach, które pozostaną na długo w pamięci.

Które najbardziej romantyczne miasto wybierzesz do spędzenia czasu ze swoją Walentynką? A może jest jakieś inne miejsce, które chciałbyś odwiedzić? Podziel się z nami swoją opinią!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *