Ciekawostki

Gdzie warto pojechać na karnawał?

Gdzie warto pojechać na karnawał? | LosokaWood.com

Karnawał to najbardziej imprezowy okres w całym roku. Gdzie warto pojechać na najsłynniejsze i największe imprezy karnawałowe w Europie? O jakich miejscach warto pamiętać na karnawałowej mapie? O tym przeczytasz w dzisiejszym wpisie.

Karnawał to okres, który trwa pomiędzy 6 styczniem, czyli świętem Trzech Króli a Środą Popielcową, która wypada w różnych terminach. W zależności od tego, kiedy odbywają się święta Wielkanocne. W tym toku Środa Popielcowa przypada na 22 lutego. Przez prawie dwa miesiące można bawić się do woli, korzystając z zabaw, które odbywają się w różnych europejskich (i nie tylko) miastach. Dzisiaj zerkamy na naszą mapę świata na ścianę 3d i sprawdzamy, w które miejsca warto się wybrać. Jak przeżyć jedną z najsłynniejszych karnawałowych imprez?

Gdzie warto pojechać na karnawał?

Wenecja – stolica europejskiego karnawału

Myśląc o karnawale w Europie nie sposób nie wspomnieć o najstarszej zabawie ulicznej, która odbywa się w Wenecji (Włochy). Pierwsze wzmianki o tamtejszej zabawie pochodzą z XI wieku. Przez długi okres karnawał w Wenecji był zakazany, a możliwość świętowania ulicznego przywrócono w 1979 roku. Inauguracja tego święta odbywa się na placu św. Marka, tradycyjnym Lotem Anioła. Spektakularny skok jednego z artystów-akrobatów został wykonany po raz pierwszy w XVI wieku, a tradycja przetrwała do dziś.

Wenecja to miasto, które rokrocznie odwiedza tysiące turystów z całego świata podczas karnawału. W czasie tego wyjątkowego okresu ulice Wenecji pełne są przebierańców. Ubrani we wspaniałe kostiumy, z legendarnymi weneckimi maskami, które uchodzą za małe dzieła sztuki. Maski zdobione są cekinami, brokatem, piórami czy innymi, ciekawymi elementami dekoracyjnymi, a ich początki sięgają średniowiecza. Wówczas Wenecja była niewielkim miastem, w którym wszyscy się znali. Chcąc uniknąć podziału społecznego w czasie karnawału, mieszkańcy zakładali maski, aby móc wspólnie się bawić.

Teneryfa – wyspa pełna radości

Drugim miejscem, o którym warto wspomnieć w czasie karnawału, jest kanaryjska wyspa – Teneryfa (Hiszpania). To właśnie tu, w mieście Santa Cruz, odbywa się jeden z najbardziej brazylijskich karnawałów w Europie. W czasie trwającej imprezy, ulicami miasta przetaczają się korowody z tancerzami oraz tancerkami w bogato zdobionych i mieniących się wszystkimi barwami tęczy, strojach oraz kostiumach. Atmosfera jest gorąca, rodem z Brazylii. Wśród największych atrakcji teneryjskiego karnawału warto wymienić Galę Wyborów Królowej, pochody z udziałem przyozdobionych karoc oraz finałową imprezę, w czasie której palona jest wielka, papierowa sardynka.

Kolonia – czyli karnawał po niemiecku

Nasz zachodni sąsiad – Niemcy także obchodzi swój karnawał, a jego stolicą jest miasto Kolonia. Mówi się, że karnawał rozpoczyna się tu już 11 listopada, dlatego mieszkańcy nazywają ten okres „piątą porą roku”. Jak na karnawał przystało – obowiązkowym punktem takiej zabawy są wielobarwne stroje, tańce oraz zabawa do samego rana, a także… Lejące się strumieniami niemieckie piwo „Kölsch”. Po mieście przechadzają się kolorowe i kilkukilometrowe parady, na widok których cieszą się nie tylko dorośli, ale także dzieci, częstowane obficie cukierkami i innymi łakociami.

Rio de Janeiro – światowa stolica karnawału

Mimo że wiele miejsc na świecie obchodzi co roku karnawał to stolica światowej zabawy może być tylko jedna. I jest nią – Rio de Janeiro w Brazylii. Pięciodniowa kulminacja karnawału w brazylijskim mieście to czas wyłącznie na zabawę. Radosna energia, tańce, samba, zabawa do białego rana, barwne stroje oraz pokazy na ulicach miasta. To kulminacyjny moment w czasie całego karnawału, a impreza trwa przez kilka dni. Mieszkańcy Rio są bardzo przyjaźnie nastawieni do przyjeżdżających turystów, którzy zostają wciągnięci do wspólnej zabawy. Jeśli chcesz przeżyć prawdziwy karnawał, odmienny od tego, który odbywa się w Europie, to koniecznie kup bilet i leć do Rio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *