Dekoracje

Nietypowa dekoracja w mieszkaniu, czyli jaka? Oto 3 propozycje

Drewniany zestaw 6 obrazów znanych budowli | LosokaWood.com

Nietypowa dekoracja w mieszkaniu, czyli jaka? Oto 3 propozycje

Urządzenie swojego wymarzonego M wymaga wielu miesięcy ciężkiej pracy, zanim nie zostanie dopracowane i dopięte na ostatni guzik. Wykańczanie, meblowanie, wybór dodatków i dekoracji to nie lada wyzwanie, szczególnie dla osób, które robią to po raz pierwszy.

Jeśli zależy nam na unikalnym wystroju wnętrz, staramy się tak poprowadzić aranżację, aby była jedyna w swoim rodzaju. Rezygnujemy z mebli z „sieciówek”. Zamiast tego decydujemy się na wykonanie własnych. Bardzo modne swojego czasu palety są ciekawym materiałem, z którego można wykonać wiele przedmiotów. Stolik kawowy, regał na kwiaty czy baza pod łóżko? Można znaleźć mnóstwo poradników w sieci, które pozwolą wykonać takie meble samodzielnie.

Poza unikatowymi meblami i dodatkami, bardzo często decydujemy się także na wybór niestandardowych i jedynych w swoim rodzaju dekoracji. Bowiem to one są kluczowe w całej aranżacji. Dzięki ozdobom mieszkanie nabiera odpowiedniego charakteru oraz utożsamia się z jego właścicielem. Dlatego w dzisiejszym wpisie chcemy poruszyć ten temat. Jednak zdecydowaliśmy się pokazać trzy nietypowe i jedyne w swoim rodzaju dodatki, które odmienią każde wnętrze.

Nietypowa dekoracja w mieszkaniu – oto nasze 3 pomysły

1. Mech chrobotek w roli głównej

Mech może być bardzo ciekawym i unikalnym akcentem w każdym mieszkaniu. Jest rośliną stablizowaną, co oznacza, że nie wymaga dużej uwagi podczas pielęgnacji. Nie trzeba go podlewać ani nawadniać. Wystarczy, że w pomieszczeniu będzie ok. 40-60% wilgoci, mech będzie czerpał wodę z powietrza. Do życia nie potrzebuje także światła słonecznego. Jest antystatyczny, co oznacza, że nie będzie przyciągał kurzu. Dlatego alergicy także mogą pozwolić sobie na taką nietypową dekorację. Posiada ważną zaletę – filtruje powietrze z toksyn oraz pyłów. Jest w 100% naturalny.

drewniana dekoracja z mchem

Mech chrobotek może występować w różnych dodatkach. Najczęściej można go spotkać w towarzystwie drewnianych elementów. Dekoracja z mchem może pojawiać się pod wieloma postaciami: w formie drzewa, zegara, jako heksagon lub dodatek do drewnianej mapy świata. Znajdzie swoje zastosowanie w każdym pomieszczeniu i wpłynie na poprawę jakości powietrza w mieszkaniu.

Przeczytaj także: 3 pomysły na dekoracje z mchem chrobotkiem w roli głównej

2. Koliste naklejki na ścianę

Inną propozycją na nietypową dekorację w mieszkaniu będzie kolista naklejka, którą można samodzielnie zamontować na ścianie. Taka dekoracja ścienna jest pełna prostoty, ale w znacznym stopniu może odmienić każde wnętrze. Nie jest jeszcze zbyt popularna, dlatego posiadanie jej będzie unikalnym elementem ozdobnym.

Kolista lub owalna naklejka może znaleźć swoje zastosowaniu w kilku pomieszczeniach. Najczęściej jest wybierana do salonu lub sypialni i przyklejana za łóżkiem. Dzięki temu tworzy wyjątkową i bardzo estetyczną dekorację, a osoby widzące taki element graficzny na ścianie są pod wrażeniem, jak uda się namalować tak równe koło. Wybór koloru koła jest indywidualną sprawą, ale na pewno każdy znajdzie odpowiedni do swojego wnętrza.

3. Nietypowa półka

Skoro jesteśmy przy dekoracjach ściennych to ostatnią propozycją na niestandardową ozdobę będzie półka zawieszona na ścianie. Mimo że półki nie są niczym nietypowym, to jednak kształt półki może być tak różnorodny i unikalny, że sama w sobie stanie się ciekawą dekoracją.

Półka w kształcie dużej łyżki z haczykami idealnie sprawdzi się w kuchni. Mini domek z półeczkami do zawieszenia w przedpokoju na klucze i inne drobiazgi, półka w kształcie koła z kilkoma miejscami na kwiaty doniczkowe lub wykonana z klocków Lego, która znajdziesz swoich fanów wśród najmłodszych domowników. A do salonu wielopoziomowa półka z przegródkami na różnych wysokościach, która będzie nie tylko praktyczna, ale także zostanie zaliczona do nietypowych i niestandardowych dekoracji. Będzie idealnie pasować do mieszkania w stylu skandynawskim lub loftowym.

A jaki jest Twój sposób i pomysł na nietypową dekorację do mieszkania?