Ciekawostki

Wielkanocne pomysły na prezent dla dziecka

Wielkanocne pomysły na prezent dla dziecka | LosokaWood.com

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. To wyjątkowy czas, który spędzimy w gronie rodziny, korzystając z pierwszych promieni słońca oraz oznak wiosny. Jak urozmaicić święta, aby minęły w ciepłej i radosnej atmosferze? Jakie są Wielkanocne pomysły na prezent dla dziecka? Podpowiadamy w tym wpisie.

Tradycja wielkanocnych prezentów

Dzieci kochają prezenty! Nie trudno się temu dziwić. Każda okazja jest dobra, aby wręczyć maluchowi zabawkę, o której marzy. Wielkanoc nie jest kojarzona tak bardzo z prezentami, jak Boże Narodzenie. Jednak tradycja poszukiwania zajączka wielkanocnego, która przyszła do nas z Niemiec, jest coraz bardziej popularna także w polskich domach. Bowiem zając wielkanocny jest jednym z symboli tych świąt i to właśnie on przynosi dzieciom prezenty. Aby nie było tak łatwo – trzeba je odnaleźć. Zajączek zostawia upominki schowane w ukryciu, a dzieci muszą ich poszukać. Tradycja jest znana także we Francji oraz Szwajcarii, a w Wielkiej Brytanii organizowane są nawet poszukiwania czekoladowych jajek w parkach miejskich.

Pomysły na prezent dla dziecka

Zabawki z ulubionymi postaciami z bajek

Jeśli prezenty z okazji świąt wielkanocnych to oczywiście na pierwszym miejscu postawimy na zabawki. Które dziecko ich nie kocha i uwielbia? Mimo, że zabawek w pokoju dziecięcym jest zawsze całe mnóstwo to każda nowa cieszy najbardziej.

Zabawki z bajek to najpopularniejsze i najbardziej atrakcyjne zabawki dla maluchów. Nasze pociechy kochają oglądać bajki oraz filmy animowane, z których mają swoich ulubionych bohaterów. Uwielbiają wcielać oraz identyfikować się z postaciami z kreskówek. Dlatego bajkowych bohaterów spotkamy także na sklepowych półkach. Pojawiają się zazwyczaj w formie maskotek czy figurek (statyczne lub z interaktywnymi funkcjami). Ale nie tylko! Można je spotkać także jako gadżety, akcesoria czy nadruki na różne materiały – począwszy od koszulek, bluz i innych ubrań po przedmioty niezbędne do szkoły.

Zabawki inspirowane bajkami dla dzieci będą zawsze trafionym i sprawdzonym wyborem. Każdy rodzic znajdzie coś dla swojej pociechy, a dzięki takim zabawkom maluchy będą mogły cieszyć się towarzystwem swoich ulubionych bohaterów.

Drewniana mapa świata dla dziecka

Bardzo ciekawym pomysłem na prezent dla dziecka będzie drewniana mapa świata dla dzieci. Wszak nie jest to zabawka, a dekoracja ścienna do pokoju, która pomoże poznać otaczający dziecko świat. Mapa pełni funkcje edukacyjną oraz rozbudzi wyobraźnie, kreatywność, zachęci do odkrywania, pozwoli poznać kształty zwierząt, wysp, kontynentów oraz kolory. Dzięki czemu wpłynie na dziecięcą pamięć.

Mapa świata na ścianę do pokoju dziecka to także sprawdzony sposób na pokazaniu maluchowi świata poprzez zabawę. Mapę można wykorzystać do nauki w formie wesołej, wspólnej gry lub lekcji zapamiętywania kształtów oraz kolorów. Pomoże także zdobyć pierwszą wiedzę związaną z geografią oraz światem zwierzęcym. Naucz swojego malucha, na jakim kontynencie żyją poszczególne zwierzaki, odkryj razem z nim państwa i wyspy oraz pokaż miejsca, które razem odwiedziliście podczas wakacji.

Mapa to nie tylko ciekawa forma na wspólne spędzanie czasu z nauką. To także dobry sposób na zwiększenie kreatywności, rozbudzenie wyobraźni oraz zaszczepienie w dziecku chęci do odkrywania i poznawania świata. Dzięki niej możesz wykształcić w domu młodego podróżnika!

Gry do wspólnej zabawy

W pewnym wieku, gdy Twoje dziecko jest już starsze, zabawki nie będą robić na nim wrażenia. Jeśli Wasza tradycja świąt Wielkanocnych, związana z obdarowywaniem prezentami, wciąż trwa, warto pomyśleć o upominkach adekwatnych do wieku.

Starsze dzieci z pewnością będą cieszyły się z dodatkowej gotówki, którą przeznaczą na swoje potrzeby lub… z gier planszowych do wspólnej zabawy! Taki prezent będzie łączył w sobie zarówno walory edukacyjne, rozrywkowe, jak i spowoduje, że spędzicie razem czas. Decydując się na zakup takiego prezentu, warto zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami…

Jaka tematyka gry będzie dla Twojego dziecka najlepsza? W jakim przedziale wiekowym powinieneś wybrać grę? Dla ilu osób? Czy chciałbyś, aby gra była przeznaczona do indywidualnego wykorzystania, tylko dla jednego gracza, czy wolisz grę dla całej rodziny? A może wybierzesz taką, która będzie odpowiednia dla większej liczby osób, aby zabierać ją ze sobą na wakacje spędzone ze znajomymi. Zamiast konkretnej gry może warto dokupić dodatek do jakiejś, którą Twoja pociecha już posiada w swojej kolekcji? Przed wyborem warto odpowiedzieć sobie na te pytania, ponieważ możliwość wyboru gier planszowych na rynku jest ogromna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *